Zakład na umocnienie bitcoina do 50 tys. USD zbliża się do końca

opublikowano: 06-12-2018, 13:35

Rok temu Ari Paul kupił za prawie 1 mln USD opcje na bitcoina, które przyniosłyby zysk, gdyby kurs kryptowaluty doszedł do 50 tys. USD do 28 grudnia 2018 roku. Obecnie kurs bitcoina wynosi 3765 USD.

Paul kupił opcje na platformie LedgerX niedługo przed tym jak kurs bitcoina osiągnął maksimum zbliżając się do 20 tys. USD. Choć menedżer BlockTower Capital raczej już nie zarobi na tej transakcji, to nie oznacza iż będzie całkowicie przegrany. Zakup opcji, jak dotąd największa taka transakcja na bitcoinie, był zabezpieczeniem towarzyszącym sprzedaży posiadanej przez niego kryptowaluty po kursie zbliżonym do 16200 USD.

- Te opcje pozwoliły mi zarobić na wzroście jednocześnie redukując ryzyko straty – powiedział Paul, były menedżer portfela aktywów funduszu powierniczego Uniwersytetu w Chicago, w CNBC.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu