Czytasz dzięki

Zakład Volkswagena we Wrześni ma pierwszą dyrektor w historii koncernu

  • PAP
opublikowano: 03-10-2018, 11:07

Christiane Engel została nowym dyrektorem zakładu Volkswagen Poznań we Wrześni. Jest pierwszą w historii koncernu kobietą pełniącą taką funkcję

Spółka Volkswagen Poznań podała w środę, że dotychczasowy szef zakładu we Wrześni, Ralf Nitzschke, będzie teraz kierował strategicznym projektem "Kooperacje dla Volkswagen Poznań". Christiane Engel była dotąd kierownikiem organizacji pracy i inżynierii przemysłowej w marce Volkswagen Samochody Użytkowe.

Zakład Volkswagena we Wrześni
Zobacz więcej

Zakład Volkswagena we Wrześni Fot: Marek Lapis/FORUM.

"Wraz z objęciem stanowiska dyrektora zakładu przez Christiane Engel, Volkswagen Poznań może poszczycić się już drugą kobietą obok Jolanty Musielak, członka zarządu ds. personalnych, zajmującą wysokie stanowisko kierownicze w spółce. Tym samym odsetek kobiet w wyższej kadrze menedżerskiej wzrósł i wynosi obecnie 28 proc.” – podkreślił prezes Volkswagen Poznań Jens Ocksen.

Członek zarządu ds. personalnych w Volkswagen Samochody Użytkowe Thomas Edig podkreślił, że Christiane Engel jako pierwsza kobieta w historii Volkswagen AG pełnić będzie funkcję dyrektora zakładu.

"Dzięki temu również na zewnątrz stanie się widoczne, że stawiamy na różnorodność oraz know-how kobiet i że szczególnie w obszarach technicznych wspieramy ich zaangażowanie" - powiedział.

Christiane Engel jest dyplomowanym inżynierem, jest związana z Volkswagenem od 1992 roku. Od roku 2012 pracuje w marce Volkswagen Samochody Użytkowe, gdzie dotąd sprawowała funkcję kierownika organizacji pracy i inżynierii przemysłowej.

VW Crafter we Wrześni ma w tym roku wyprodukować ok. 80 tys. samochodów. Działająca od 2016 roku fabryka jest najnowocześniejszym i jednym z największych zakładów VW na świecie. Jest też największą dotychczasową inwestycją zagraniczną w Polsce - jej powstanie i wyposażenie kosztowało 800 mln euro.

Spółka Volkswagen Poznań to drugi co do wielkości producent samochodów w Polsce. W 2017 spółka wyprodukowała 238 tys. lekkich samochodów dostawczych: VW Caddy, VW Transporter, VW Crafter oraz 4,6 mln komponentów.

W skład spółki wchodzą cztery zakłady produkcyjne znajdujące się w Poznaniu, Swarzędzu i Wrześni. Spółka jest największym pracodawcą w Wielkopolsce, zatrudnia 11 tys. osób. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane