Zakłady Azotowe Puławy planują giełdowy debiut na czerwiec

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 08-03-2005, 13:04

Zakłady Azotowe Puławy SA zamierzają zadebiutować na warszawskiej giełdzie w czerwcu tego roku. Na 2005 r. spółka chce utrzymać zysk brutto na poziomie z 2004 r - poinformował Zygmunt Kwiatkowski, prezes spółki.

Zakłady Azotowe Puławy SA zamierzają zadebiutować na warszawskiej giełdzie w czerwcu tego roku. Na 2005 r. spółka chce utrzymać zysk brutto na poziomie z 2004 r - poinformował Zygmunt Kwiatkowski, prezes spółki.

- Zgodnie z harmonogramem do końca marca powinniśmy złożyć prospekt emisyjny do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, a giełdowy debiut planujemy na czerwiec - powiedział Kwiatkowski.

Prezes dodał, że w 2005 r. Puławy chcą utrzymać zysk brutto na poziomie z 2004 r., kiedy wyniósł on około 150 mln zł. Wcześniej Kwiatkowski informował, że na ofertę publiczną złoży się przede wszystkim sprzedaż akcji Skarbu Państwa.

Nowa emisja mogłaby odbyć się natomiast po sprzedaży akcji przez Skarb Państwa. Spółka nie podaje na razie, ile chciałaby pozyskać z ewentualnej emisji akcji. ZA Puławy mają już za sobą jedną próbę wejścia na GPW. Akcje tej spółki miały trafić na nią w połowie 2001 r. Pierwsze notowanie miało odbyć się w lipcu. Próba ta nie powiodła się.    zkg/ pr/ dan/ pwd/

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane