Zakończył sie strajk w radomskim szpitalu

PAP
opublikowano: 16-08-2009, 07:59

Pielęgniarki z radomskiego szpitala zakończyły strajk. W sobotę tuż przed północą pielęgniarki doszły do  porozumienia z dyrekcją szpitala i prezydentem miasta.

Jak podał internetowy portal Gazeta.pl, pielęgniarki dostaną 1,2 mln zł brutto z pieniędzy za nadwykonania za pierwsze półrocze 2009 roku, które wypłacić ma Narodowy Fundusz Zdrowia oraz 200 tys. zł brutto na opłacenie ZUS. Pieniądze będą wypłacone w formie dodatków, w trzech ratach, najpóźniej do grudnia.

W poniedziałek ruszy niepracujący od kilku dni oddział chirurgiczny. Dyżurować będzie też ginekologia i położnictwo.

Pielęgniarki podkreślają, że nadal będą walczyć o rozwiązania systemowe.

Pielęgniarki w radomskim szpitalu strajkowały przez 11 dni. Domagały się m.in. podwyżki pensji średnio o 600 zł brutto, unormowania czasu pracy oraz regulacji siatki płac. Dyrektor szpitala proponował jednorazową wypłatę 2400 zł brutto z 1,2 mln zł, które szpital ma otrzymać z NFZ z tytułu tzw. nadwykonań za pierwsze półrocze.

Radomski szpital jest jedną z największych lecznic w regionie. Przyjmuje pacjentów nie tylko z Radomia, ale i z sąsiednich powiatów. Zatrudnia 1500 osób, z czego ok. 600 to pielęgniarki i położne. Placówka ma 20 mln zł długu, z czego 5 mln zł to zobowiązania wymagalne. Prawie 80 proc. budżetu szpitala pochłaniają wynagrodzenia. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane