Zakonnice ostrzegają przed fałszywymi relikwiami

DI, PAP
opublikowano: 24-09-2016, 12:45

Jeden z zagranicznych portali internetowych zajmujących się aukcjami oferuje fałszywe relikwie – pisze "Nasz Dziennik".

Oszuści oferują za 2,5 tys. dolarów relikwie krwi św. Faustyny z certyfikatem autentyczności podpisanym przez kard. Stanisława Dziwisza

"Żadne relikwie nigdy nie są na sprzedaż, prawo kanoniczne zabrania handlu relikwiami" – powiedziała dziennikowi rzeczniczka prasowa Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, s. Elżbieta Siepak.

"Nikt nie ma i nie może mieć relikwii krwi św. Siostry Faustyny, która przecież zmarła w 1905 r. jako skromna zakonnica" – zżyma się. Podkreśla też, że tylko Zgromadzenie dysponuje relikwiami Siostry Faustyny. "Relikwie pierwszego i drugiego stopnia są przekazywane wyłącznie do kultu publicznego w kościołach i ośrodkach duszpasterskich" – wyjaśnia s. Elżbieta.

Siostry o sprzedaży rzekomych relikwii przez internet poinformowały krakowską kurię. "Zgromadzenie podejmie wszelkie działania, aby fałszywe relikwie nie były rozprowadzane przez internet" – pisze "Nasz Dziennik".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane