Zakopane: Deszczowy lipiec nie odstraszył turystów

PAP
31-07-2011, 10:02

Zimna i deszczowa aura nie odstraszyła turystów, którzy w lipcu zaplanowali swoje urlopy pod Tatrami, ale pogoda miała wpływ na wybór atrakcji turystycznych Podhala - powiedział PAP dyrektor Biura Promocji Zakopanego, Andrzej Kawecki.

„Lipiec nie wykazał żadnych oznak zmniejszenia ruchu turystycznego, który kształtuje się podobnie jak w latach ubiegłych” – powiedział PAP Kawecki i dodał, że nieliczni turyści ze względu na pogodę skracali swój pobyt pod Tatrami o dzień lub dwa.


Turystom, którzy chcieli w lipcu nacieszyć się górami, pozostawały jedynie spacery w strugach deszczu ścieżkami pod reglami lub tatrzańskimi dolinami. Wyjście w wysokie góry zasnute chmurami było bardzo ryzykowne i mało przyjemne.


Według informacji Biura Promocji Zakopanego, w deszczowe dni goście chętnie wybierali również inne atrakcje Podhala - odwiedzali muzea i galerie sztuki, baseny geotermalne, bary i restauracje. W deszczowe dni spory ruch panował na Krupówkach i na placu pod Gubałówką, gdzie można kupić wyroby rękodzielnicze. Zmotoryzowani turyści organizowali sobie jednodniowe wycieczki np. za południową granicę do Lewoczy lub Zamku Orawskiego.


„Zdeterminowani turyści również w deszczowe dni korzystali z plenerowego kina letniego siedząc pod parasolami” – powiedział PAP Kawecki.


Jedynie tylko kilka lipcowych dni na Podhalu było bezdeszczowych. Pytani przez PAP turyści twierdzą, że podczas deszczowej pogody w Zakopanem również można wypoczywać. „Nie zmieniamy swoich planów wakacyjnych, urlop dostałem właśnie w lipcu i chcę wraz z rodziną go wykorzystać do końca” – powiedział PAP turysta, który do Zakopanego przyjechał z Wąbrzeźna.


W Zakopanem i okolicach jest nadpodaż miejsc noclegowych, dlatego niektóre pensjonaty nie mają pełnego obłożenia. Jak zauważył Kawecki, dzięki dużej liczby miejsc noclegowych, ceny w Zakopanem są cały czas bardzo atrakcyjne, a standard oferowanych pokoi coraz wyższy. „Turyści najchętniej wybierają noclegi w pobliżu centrum miasta” – dodał.


Turyści, którzy swój urlop zaplanowali na sierpień, prawdopodobnie będą mieli więcej szczęścia. Synoptycy zapowiadają na przyszły miesiąc powrót prawdziwego lata.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Po godzinach / Zakopane: Deszczowy lipiec nie odstraszył turystów