"Zakup Pekao nie przekreśla szans na dywidendę z PZU"

opublikowano: 18-11-2016, 12:13

Tomasz Kulik, CFO PZU, podkreślił, że przejęcie pakietu akcji Pekao nie oznacza, że ubezpieczyciel nie wypłaci dywidendy za ten rok.

Kulik spotkał się z inwestorami na czacie, zorganizowanym przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Przypomniał, że polityka dywidendowa, ogłoszona w tym roku, zakłada wypłatę 50-100 proc. zysku, w zależności od planów dotyczących przejęć i rozwoju. 

Siedziba PZU
Marek Wiśniewski

CFO PZU nie chciał natomiast komentować postępu rozmów w sprawie przejęcia Pekao. Podkreślił natomiast, że jest to dobra alternatywa dla innych inwestycji kapitałowych. Dodał też, że Pekao historycznie oferowało wysoką stopę dywidendy i w dłuższym terminie wesprze wyniki PZU.

Konsens prognoz analityków zakłada wypłatę przez PZU 2,1 zł dywidendy na akcję za 2016 r. 

Jak pisaliśmy w "Pulsie Biznesu" 4 dni temu, kończy się due diligence banku Pekao, prowadzony przez PZU i Polski Fundusz Rozwoju. Umowa sprzedaży jest wynegocjowana, trzeba jednak wpisać jeszcze do niej cenę. Więcej w "Pulsie Biznesu"...

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane