"Załamanie będzie jesienią – kupujcie twarde aktywa"

KŁ, CNBC.COM
18-05-2012, 14:31

Legendarny guru inwestorów, Jim Rogers, przewiduje, że globalne rynki finansowe czekają kolejne wstrząsy, po tym jak kilka rynków azjatyckich spadło w piątek do najniższych poziomów od czterech miesięcy.

Jim Rogers, fot. Bloomberg
Zobacz więcej

Jim Rogers, fot. Bloomberg

- Świat będzie musiał stawić czoła poważnym kłopotom, nie szczególnie mi się to podoba, ale to prawda. Niestety będzie rosło zadłużenie i związane z tym zawirowania walutowe – powiedział Rogers.

- Mam nadzieję, że euro przetrwa, myślę, że przetrwa w pewnej formie – dodał Rogers.

Inwestor przekonuje do tzw. Twardych aktywów, takich jak złoto, srebro i aktywa związane z rolnictwem.

- Posiadam twarde aktywa, ponieważ, gdy światowa gospodarka zacznie odżywać, będę zarabiał z powodu ich niedoborów, a jeśli sytuacja się pogorszy banki będą dodrukowywać pieniądze – wyjaśnił.

Uważa on, że zawirowania na rynkach wzmogą się jesienią, jednocześnie jest zaskoczony, że sytuacja pogorszyła się już na początku tego roku.

- Sądziłem, że sytuacja zacznie się pogarszać jesienią – to jest rok wyborczy w Ameryce. Zacznie się drukowanie pieniędzy i ich wydawanie przed wyborami – powiedział.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ, CNBC.COM

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / "Załamanie będzie jesienią – kupujcie twarde aktywa"