Zalando buduje nowe centrum logistyczne w Polsce

aktualizacja: 10-08-2017, 11:37

Giuseppe Tamola, country manager Zalando poinformował, że spółka wybuduje drugie centrum logistyczne w Polsce.

Wartość inwestycji nie jest znana.

Zobacz więcej

Zalando Bloomberg

- Polski rynek e-commerce jest jednym z najszybciej rozwijających się w całej Europie. Odpowiedzią na to oraz na dynamiczny rozwój Zalando na tym rynku jest budowa drugiego centrum logistycznego właśnie w Polsce – poinformował Giuseppe Tamola, country manager Zalando na Polskę, Włochy oraz Hiszpanię.

Oprócz Polski nowe centrum Zalando powstanie także we Włoszech. W tej chwili spółka ma centra logistyczne o podobnych rozmiarach w Erfurcie, Mönchengladbach i Lahr, a w trzecim kwartale 2017 roku planuje również rozpoczęcie obsługi w centrum logistycznym pod Szczecinem.

Zalando, największy europejski internetowy detalista odzieżowy liczy na to, że centra logistyczne w Polsce i Włoszech pozwolą mu zwiększyć potencjał rocznej sprzedaży do 10 mld EUR, pisze Reuters.

W lipcu niemiecka spółka tłumaczyła, że ograniczone możliwości logistyczne spowolniły jej wzrost. Rubin Ritter, szef Zalando powiedział w czwartek, że w ciągu sześciu miesięcy spółka chce uruchomić duże centra logistyczne w Polsce i Włoszech, aby zwiększyć potencjał sprzedaży do 10 mld EUR rocznie z obecnych 8 mld EUR.

Ritter powiedział, że centra w Polsce i Włoszech będą podobnej wielkości co centra spółki w Niemczech. Mają także generować podobne koszty.

Zalando, które dostarcza odzież 2 tys. marek w 15 krajach miało 3,6 mld EUR sprzedaży w ubiegłym roku. Chce ją podwoić do 2020 roku.

W czerwcu notowania giełdowe Zalando spadły po uruchomieniu przez Amazon testowego programu sprzedaży odzieży pod nazwą Prime Wardrobe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Zalando buduje nowe centrum logistyczne w Polsce