Załatwcie - i możecie się kłócić

Marek Moczulski
opublikowano: 07-09-2007, 00:00

SPECJALNIE DLA PULSU

SPECJALNIE DLA PULSU

Świat biznesu oczekuje od polityków — bez dzielenia ich na partie — załatwienia dwóch spraw. Przede wszystkim — prawdziwego, a nie tylko deklarowanego uproszczenia przepisów. Wzdychamy do pamiętnej ustawy ministra Tadeusza Wilczka z 1988 r., która uruchomiła w naszym kraju przedsiębiorczość. Potem było już tylko coraz gorzej, akty prawne regulujące gospodarkę zyskiwały na grubości, ale traciły na jakości. Przecież im ustawy i rozporządzenia dłuższe, tym więcej w nich sprzeczności. Dlatego nie cieszą nas zapowiedzi kolejnej nowelizacji tzw. ustawy o swobodzie działalności gospodarczej.

Polacy mogą osiągnąć dwucyfrowe tempo wzrostu gospodarczego, tylko nie należy im w tym przeszkadzać. I drugi postulat — konieczna jest radykalna poprawa egzekucji prawa. Nie może być do utrzymania obecna praktyka, że rozprawy sądowe trwają latami i paraliżują obrót gospodarczy oraz rozkładają firmy.

Jeśli politycy załatwiliby te dwie sprawy, to mogą się odwoływać, powoływać, rozwiązywać itd. Polska nie jest wyjątkiem, podobne zachowania obserwujemy w innych państwach — tyle że tam rządzącym udaje się w przerwach między kłótniami podejmować pożyteczne decyzje.

Marek Moczulski

prezes ZPC Mieszko

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Moczulski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Załatwcie - i możecie się kłócić