Załoga wymusiła nowy przetarg

Katarzyna Kozińska
opublikowano: 05-10-2005, 00:00

Powiat nie chce firmy Know-How w swoim szpitalu. Zamiast decyzji o powołaniu z nią spółki, radni ogłosili przetarg na wybór nowego partnera.

Radni powiatu Police nie podjęli decyzji o powołaniu spółki, która miała przejąć działalność powiatowego szpitala.

Partnerem w tym projekcie miała być firma Know–How, która trzy miesiące temu zaczęła nim zarządzać. Pierwsze finansowe efekty restrukturyzacji nie przekonały jednak radnych, którzy ulegli presji zdecydowanej większości załogi szpitala niechętnej nowemu zarządcy.

Zamiast powoływać spółkę z Know-How, radni zdecydowali, że ogłoszą ogólnopolski przetarg na nową firmę zarządzającą.

— Chcemy, aby szpitalem zarządzała inna firma, bo tej nie akceptuje personel szpitala i część rady powiatu. Zdaję sobie sprawę, że każda firma zarządzająca będzie przeprowadzać reformy trudne dla pracowników szpitala, ale może będzie umiała przekonać do nich załogę — mówi Ewa Chmielewska, szefowa rady powiatu.

Jej zdaniem, firma Know-How wygrała jedynie konkurs na przygotowanie i wdrożenie projektu restrukturyzacji, co nie jest równoznaczne z długookresowym zarządzaniem ani tym bardziej przejęciem części udziałów w spółce szpitalnej.

Co na to Know-How?

— Myślę, że część lokalnych polityków stanęła po stronie pracowników wyłącznie z powodu kampanii wyborczych. My wykonujemy pracę, do której nas wynajęto. Już w lipcu, czyli w pierwszym miesiącu zarządzania, zmniejszyliśmy stratę o 129 tys. zł, w sierpniu o kolejne 20 tys. 29 pracowników zostało objętych zwolnieniami, ale to jest konieczne. Jeśli nasz program będzie realizowany, to za dwa miesiące pracownicy mogą liczyć na wypłatę zaległych wynagrodzeń. Negocjujemy z wierzycielami i możemy liczyć na umorzenie około 2 mln zł długu. W szpitalu pojawiają się nowe urządzenia — twierdzi Adam Roślewski, szef Know-How.

Umowa między Know-How a publicznym zakładem opieki zdrowotnej wygasa z końcem roku.

— Złożymy ofertę w przetargu — zapewnia Adam Roślewski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Kozińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Załoga wymusiła nowy przetarg