Załoga Żnina pikietowała KSC

PAP, Katarzyna Kozińska
opublikowano: 06-05-2004, 00:00

Kilkudziesięciu pracowników przeznaczonej do likwidacji cukrowni Żnin pikietowało wczoraj siedzibę Krajowej Spółki Cukrowej (KSC) w Toruniu. Domagali się anulowania decyzji o zamknięciu zakładu. Marek Wojciechowski, lider zakładowych związków zawodowych, obarczył zarząd KSC winą za trudną sytuację zakładu.

— Nie interesuje nas rozmowa o podzieleniu załogi między cukrownie w Kruszwicy i Nakle, a tylko taką propozycję wciąż słyszymy. Program restrukturyzacji KSC mówi o uruchomieniu w Żninie alternatywnej działalności z udziałem załogi cukrowni. Domagamy się realizacji tego planu — mówi Marek Wojciechowski.

W proteście przeciw decyzji o likwidacji cukrowni od tygodnia głoduje 19 pracowników. Domagają się przedłużenia istnienia zakładu do końca roku, aby można było przeprowadzić jeszcze jedną kampanię i przestawić cukrownię na inny rodzaj produkcji.

KSC twierdzi, że zakład ma najmniejszy średni dobowy przerób buraków spośród sześciu zakładów spółki w woj. kujawsko-pomorskim oraz brakuje możliwości zwiększenia jego produkcji bez kosztownego doinwestowania i rozbudowy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP, Katarzyna Kozińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Załoga Żnina pikietowała KSC