Załóż się o kurs euro

opublikowano: 23-08-2015, 22:00

Do 31 sierpnia Raiffeisen Polbank przyjmuje zapisy na lokatę strukturyzowaną Podwójna szansa na eurozłotym.

Jej horyzont to cztery miesiące, a zysk zależy od kursu EUR/PLN, publikowanego w serwisie agencji Reuters.

Zgodnie z nazwą, klient banku ma dwie szanse na zysk — pierwszy z kuponów (A), w wysokości 4 proc. w skali roku, zostanie wypłacony, jeśli notowania EUR/PLN w okresie od 1 września do 28 grudnia utrzymają się w przedziale o szerokości minimum 16 groszy, z barierą dolną i górną ustawioną co najmniej 4 grosze poniżej lub powyżej kursu z dnia rozpoczęcia lokaty.

Drugi z kuponów (B) to 1,5 proc. w skali roku, a przedział, poza który nie może wyjść, o szerokości co najmniej 30 groszy, z barierą dolną i górną ustawioną co najmniej 11 groszy poniżej lub powyżej kursu z dnia rozpoczęcia lokaty. W obu przypadkach dotknięcie bariery oznacza, że zakład wygrał bank, a kupon nie będzie wypłacony.

W takim scenariuszu na otarcie łez pozostanie gwarancja kapitału z 1-procentowym bonusem w skali roku. Przez ostatnie cztery miesiące kurs EUR/PLN wahał się pomiędzy poziomami 3,99 a 4,24 zł. Minimalna wartość lokaty to 5 tys. zł, a opłata za zerwanie wynosi od 0,8 do 0 proc. w zależności od momentu podjęcia decyzji (im później, tym opłata niższa).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu