Założyciel firmy inwestycyjnej z Teksasu doniósł na siebie do prokuratury

opublikowano: 22-04-2021, 12:39

Christopher Bentley, założyciel Bellatorum Resources, przyznał się do roztrwonienia pieniędzy inwestorow i oddał się w ręce prokuratora, informuje Reuters.

Bentley pozyskał ok. 31 mln USD od ok. 150 bogatych inwestorów. Miał powiększyć ich kapitał inwestując od 2016 roku w prawa do złóż łupkowych w Teksasie. Koniunktura jednak nie sprzyjała. Na początku kwietnia wstrzymał działalność firmy i zgłosił się do prokuratury. Przyznał się tam do roztrwonienia pieniędzy inwestorów przez dokonywanie złych transakcji i wydawanie zbyt dużych pieniądze na wynagrodzenia oraz inne koszty działalności firmy.

- Byłem nadmiernie pewny siebie i przekonany, że jeśli choć raz uda mi się zrobić doskonały interes, będzie już tylko dobrze – powiedział Reutersowi Bentley przyznając, że ukrywał trudności firmy przed inwestorami i pracownikami. – Ujawniłem to, bo nie mogłem już dalej żyć w kłamstwie – dodał.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Bentley pożyczał pieniądze, dając jako zabezpieczenie aktywa firmy, aby mieć pieniądze na wypłaty dla inwestorów. Ostatecznie jednak finansował z pożyczek dalszą działalność firmy aż dwa największe z jej trzech funduszy nie miały już prawie żadnych aktywów.

Reuters dowiedział się, że FBI i Departament Sprawiedliwości badają dokumenty firmy. Bentley jak dotąd nie został oskarżony.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane