Założyciel Google’a inwestuje w latające auta

ŁO, Bloomberg
opublikowano: 09-06-2016, 14:56

Larry Page prywatnie zainwestował pieniądze w dwa start-upy, które chcą stworzyć latające samochody, donosi amerykański „Bloomberg Businessweek”.

Magazyn opisuje historię start-upu o nazwie Zee.Aero, który kilka lat temu wzbudził zainteresowanie w Dolinie Krzemowej. Firma ulokowała się tuż przy siedzibie Google’a w Mountain View w Kalifornii, co jest o tyle ciekawe, że internetowy koncern kontroluje większość ziemi w okolicy.  

Zobacz więcej

Larry Page

Bloomberg

Zee.Aero pracował nad małym, elektrycznym samolotem, który mógłby startować i lądować pionowo - maszyna została określona jako „latające auto”.  

„Bloomberg Businessweek” odkrył, że Zee.Aero nie należy ani do Google’a, ani do holdingu Alphabet, który kontroluje różne biznesy zbudowane wokół internetowego giganta. Start-up należy do Larry’ego Page’a, jednego ze współzałożycieli Google’a.  

Page finansował Zee.Aero od jego uruchomienia, a firma obecnie zatrudnia już 150 osób i odbywa regularne loty testowe. Informatorzy „Bloomberg Businessweek” twierdzą, że Page wyłożył na projekt w sumie 100 mln USD.  

To jednak nie wszystko. Page wspiera także działalność innego start-upu Kitty Hawk, który pracuje nad konkurencyjnym projektem. Szefem zespołu zgodnie z dokumentami z zeszłego roku był Sebastian Thrun, który zwany jest „ojcem chrzestnym” programu autonomicznych pojazdów Google’a.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu