Założyciel Hoopa wszedł do Mispolu

GRA
opublikowano: 23-06-2009, 00:00

Największym akcjonariuszem Mispolu został Marek Jutkiewicz. Ma sporo pomysłów.

Największym akcjonariuszem Mispolu został Marek Jutkiewicz. Ma sporo pomysłów.

Marek Jutkiewicz to założyciel napojowej firmy Hoop, którą w 2008 r. sprzedał czeskiej Kofoli. Za swój pakiet akcji dostał 164 mln zł. Do tej pory zainwestował je m.in. w sieć klinik kardiologicznych Allenort i w Zakłady Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego Tenczynek. Teraz czas na Mispol. Jutkiewicz ujawnił się wczoraj z pakietem 8,94 proc. głosów, co oznacza, że jest teraz największym akcjonariuszem producenta konserw mięsnych i dań gotowych.

— Jestem inwestorem długoterminowym . Będę zwiększać zaangażowanie w Mispol — mówi Marek Jutkiewicz.

Nie ujawnia jednak, jaki poziom zaangażowania go satysfakcjonuje. Nie kryje natomiast, że ma sporo strategicznych pomysłów dla Mispolu.

— To bardzo ciekawa spółka z niewykorzystanym potencjałem. Myślę tu np. o zakładzie produkcyjnym na Białorusi, o segmencie dań gotowych, a także o markach, które można lepiej poprowadzić — wylicz Marek Jutkiewicz.

Mimo konkretnych propozycji, nowy akcjonariusz nie widzi siebie w zarządzie Mispolu. Na razie nie wejdzie też do rady nadzorczej. Przyszłotygodniowe walne nie przewiduje zmian w nadzorze.

— Zarejestrowałem trochę akcji na walne, ale nie stawię się na nim osobiście — zapowiada Marek Jutkiewicz.

Przekonuje, że w Mispolu chce po prostu wykorzystać swoje dotychczasowe doświadczenie biznesowe.

— Hoopa przeprowadziłem przez kilka przejęć, a potem sprzedałem . Branży, w której działa Mispol, też potrzebna jest konsolidacja — twierdzi Marek Jutkiewicz.

Jak na te pomysły patrzy zarząd Mispolu?

— Cieszę się z nowego inwestora, bo stabilizuje nasz rozdrobniony akcjonariat i może przedstawić kilka interesujących pomysłów biznesowych — komentuje Marek Piątkowski, szef Mispolu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane