Założyciel Huawei podziwia Trumpa i wierzy w przyszłość swojej firmy

opublikowano: 15-01-2019, 12:43

Ren Zhengfei, chiński miliarder, który założył Huawei Technologies, przerwał milczenie i spotkał się z zagranicznymi dziennikarzami po raz pierwszy od 2015 roku i po raz trzeci w dotychczasowym życiu.

Powodem spotkania jest kryzys Huawei związany z oskarżeniami dotyczącymi bliskich relacji największej chińskiej spółki telekomunikacyjnej z wywiadem. Nasiliło je niedawne aresztowanie menedżera Huawei w Polsce pod zarzutem szpiegostwa. Spółka błyskawicznie zwolniła go ze stanowiska.

Ren Zhengfei
Zobacz więcej

Ren Zhengfei fot. Bloomberg

- Kocham mój kraj i popieram Partię Komunistyczną, ale nie zrobiłbym niczego, żeby zaszkodzić światu – powiedział 74-letni Ren podczas spotkania z dziennikarzami. – Nie widzę bliskiego związku między moimi politycznymi przekonaniami a biznesem Huawei – dodał. 

Chiński miliarder, który przed wejściem do biznesu był oficerem chińskiej armii, uważa iż jego firma nie odgrywa istotnej roli w sporze handlowym USA i Chin.

- Huawei jest tylko nasionkiem sezamu w konflikcie między Chinami i USA – powiedział Ren. – Trump jest świetnym prezydentem. Ośmielił się mocno obniżyć podatki, na czym skorzystał biznes. Ale musicie dobrze traktować spółki i kraje aby chciały inwestować w USA, a rząd był w stanie zebrać dostateczne podatki – dodał.

Pomimo negatywnych wydarzeń dotyczących jego firmy chiński miliarder jest przekonany, że przychody Huawei wzrosną w tym roku do 125 mld USD z ponad 100 mld USD w 2018 roku. 

- Huawei nie jest spółką publiczną, nie potrzebujemy pięknych raportów o wynikach – powiedział Ren. – Jeśli nie chcą Huawei na niektórych rynkach, możemy się trochę zmniejszyć. Dopóki możemy przetrwać i wyżywić naszych pracowników jest dla nas przyszłość – podsumował.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy