Akcjonariusze Trigonu odcinają się od byłego zarządu TFI

opublikowano: 06-12-2018, 14:33

Tuż przed walnym zgromadzeniem z nadzoru Skarbca Holdingu zrezygnowały dwie osoby. To efekt przetasowań u głównego akcjonariusza.

Na poniedziałek 10 grudnia 2018 r. planowane jest nadzwyczajne walne zgromadzanie Skarbca Holdingu, właściciela Skarbca TFI. Jego zwołania zażądał Real Estate Investment FIZ AN działający w ramach Copernicus Capital TFI. Oczekiwał zmian w radzie nadzorczej, którą zaledwie w październiku ukształtował głosując ramię w ramię z grupą Trigon. Ta przez spółkę Aoram dysponuje jedną trzecią akcji Skarbca, co daje status największego akcjonariusza.

Zobacz więcej

Andrzej Sykulski

Piotr Waniorek/Forum

Potem pojawiło się jeszcze żądanie zwołania walnego z głosowaniem do rady grupami. Złożyły je PKO BP Bankowy OFE, Nationale-Nederlanden OFE, MetLife OFE, Quercus TFI oraz Value FIZ, za którym stoi Robert Buchajski. Przedstawiciele tego sojuszu hurtowo przegrywali głosowania podczas październikowego walnego, na którym dominowała koalicja Trigonu, Copernicusa i grupy HRE.

Teraz jednak z zasiadania w nadzorze Skarbca zrezygnowało dwóch jej reprezentantów. Wśród nich Andrzej Sykulski. To jeden z trzech założycieli grupy Trigon. Do rady nadzorczej Skarbca trafił już w lipcu 2018 r., zaraz po tym jak Trigon przejął od Murapolu jedną trzecią akcji spółki.

Zrezygnował także Krzysztof Kasiński, powołany do nadzoru Skarbca w trakcie październikowego walnego. Jego kandydaturę zgłosił wtedy Trigon.

5 grudnia 2018 r. akcjonariusze grupy Trigon sprzedali swoje akcje w Aoramie.

- Nie mogę powiedzieć kto kupił nasze udziały, ale Andrzej Sykulski, Wojciech Pątkiewicz i ja nie jesteśmy już akcjonariuszami Aoramu. Chcemy się skoncentrować na naszej spółce Trigon TFI i odbudowaniu jej pozycji – mówi Ryszard Czerwiński, wiceprezes Trigon DM oddelegowany do pełnienia obowiązków prezesa Trigon TFI.

Tyle, że udziałowcami Aoramu byli również Marek Juraś i Paweł Burzyński, stanowiący poprzedni zarząd Trigon TFI. Z zasiadania w zarządzie Trigon TFI zrezygnowali pod koniec października.

Ryszard Czerwiński nie chciał ujawnić czy to oni odkupili Aoram. Z byłymi szefami Trigon TFI nie udało nam się skontaktować.

Trigon TFI prowadziło kilka funduszy wierzytelności we współpracy z GetBackiem (obecnie serwisują je inne firmy), w związku z czym problemy windykatora odbiły się na funduszach Trigonu. Na razie wszystko jednak wskazuje, że w funduszach wierzytelności Trigonu nie było tzw. rolek.

Klienci zaczęli jednak wycofywać pieniądze nawet z funduszy akcyjnych. Te miały stopniowo przechodzić pod zarządzanie Skarbca, ale na razie stało się to tylko z jednym funduszem Trigonu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy