Założyciele Instagrama odchodzą z Facebooka przez spór z Zuckerbergiem

opublikowano: 25-09-2018, 06:39

Kevin Systrom i Mike Krieger odchodzą z Facebooka z powodu rosnącego sporu z jego szefem, Markiem Zuckerbergiem dotyczącym kierunku, w którym powinien rozwijać się Instagram, dowiedział się nieoficjalnie Bloomberg.

Facebook przejął Instagrama w 2012 roku, ale Systrom i  Krieger utrzymywali go jako odrębną markę i produkt. W ostatnim czasie Zuckerberg zaczął jednak coraz bardziej ingerować w codzienną działalność Instagrama, co wynika z coraz większego uzależnienia od niego przyszłego wzrostu Facebooka, twierdzą informatorzy Bloomberga. Analitycy uważają, że odejście założycieli spowoduje, że Instagram stanie się mocniej zintegrowany z Facebookiem.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Krieger i Systrom sprzedali aplikację Facebookowi sześć lat temu za 715 mln USD. Instagram ma obecnie ponad 1 mld użytkowników i jest uważany za istotne źródło przychodów najpopularniejszego na świecie serwisu społecznościowego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu