Założyciele Riot Games pracują nad nową grą

DI, PAP
opublikowano: 14-10-2017, 09:22

Współzałożyciele Riot Games, prezes Brandon "Ryze" Beck i przewodniczący Marc "Tryndamere" Merrill, ustąpili z zajmowanych stanowisk, by skupić się na pracy nad nową grą.

Jedyną do tej pory produkcją należącego do Tencenta studia pozostaje "League of Legends".

Ustępujący ze stanowisk założyciele studia powtórzyli żart o "uzasadnieniu dla liczby mnogiej w nazwie" (putting "s" in "Riot Games") studia, które ma na koncie tylko jedną produkcję od 2009 roku. Zgodnie z piątkowym ogłoszeniem obowiązki kierownicze przejdą na dyrektora ds. finansowych Dylana Jadeję, dyrektora ds. technicznych Scotta Gelba i przewodniczącego Nicolę Laurenta. Nie ujawniono tytułu ani innych szczegółów projektu, nad którymi będą pracować Beck i Merill.

Riot Games działa od 2006 roku. Początkowo niewielkie studio powstało z zamiarem stworzenia samodzielnej, niezależnej gry na podstawie popularnego moda do "WarCraft 3" Blizzard Entertainment - "Defense of the Ancients" (DotA). Jedyna do tej pory własna produkcja studia pt. "League of Legends" ukazała się w październiku 2009 roku i przez lata zajmowała pozycję jednej z najpopularniejszych gier komputerowych. W 2014 roku liczba równocześnie aktywnych graczy w "LoL" dochodziła do 7,5 mln, a we wrześniu 2016 baza grających co miesiąc przekroczyła 100 mln. Riot Games zatrudnia ok. 2,5 tys. pracowników w 19 biurach na całym świecie.

W marcu 2016 Riot Games wykupiło studio Radiant Entertainment pracujące nad dwoma projektami: skasowaną przez RG na etapie wczesnych testów bijatyką "Rising Thunder" i sprzedawaną w ramach wczesnego dostępu za pośrednictwem Steam, wizualnie przypominającą "Minecrafta" strategią czasu rzeczywistego "Stonehearth". Samo Riot Games od 2015 roku stało się spółką całkowicie zależną od chińskiej firmy Tencent, mającej również udziały m.in. w Epic Games (ok. 49 proc.) i Activision Blizzard (ok. 5 proc.) oraz koreańskiego Bluehole Studios (5 proc. z zamiarem dalszych inwestycji). Ta ostatnia firma jest producentem "PlayerUnknown's Battlegrounds", jednej z najpopularniejszych gier tego roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Założyciele Riot Games pracują nad nową grą