Zamiast lokaty: A może tak dwa w jednym

Paweł Zielewski
opublikowano: 30-03-2007, 00:00

Konta oszczędnościowe, dzięki swojej funkcjonalności, plasują się między rachunkami rozliczeniowymi a lokatami terminowymi. W porównaniu z lokatami terminowymi mogą zapewnić większy zysk i jednocześnie płynność środków.

Wszystkie rachunki dla oszczędzających prowadzone są aktualnie bez opłat, w większości przypadków nie wymaga się też minimalnej wpłaty. Wysokość oprocentowania uzależniona jest przede wszystkim od wysokości zgromadzonych środków. Konto oszczędnościowe może być dobrą propozycją przede wszystkim dla tych, którzy chcą wypłacać zdeponowane pieniądze w dowolnym momencie bez utraty odsetek. Należy jednak pamiętać, że banki starają się ograniczać liczbę dokonywanych wypłat, wprowadzając za nie opłaty. Bezpłatne jest najczęściej tylko pierwsze pobranie pieniędzy z rachunku, za kolejne trzeba zapłacić. W przypadku kont oszczędnościowych prowadzonych w ramach rachunku podstawowego, należy liczyć się z dodatkowymi prowizjami za korzystanie ze zwykłego rachunku. l

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Zielewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu