Zamieszkaj z duchem, czyli ranking nawiedzonych miast

  • DI
opublikowano: 30-10-2020, 11:20

Wielka Brytania to państwo z wysokim odsetkiem starych domostw i olbrzymim rynkiem wtórnym wiekowych nieruchomości. Wraz z historycznym domem można nabyć… kilka zjaw. By tego uniknąć, tworzone są rankingi nawiedzonych miast. Co na to zainteresowane duchy? Strach zapytać!

AdobeStock

W okolicach Halloween agencja OnlineMortgageAdvisor.co.uk sporządza ranking najbardziej nawiedzonych miast Wielkiej Brytanii. Liczy się wszystko, co kojarzy się z duchami i zjawiskami paranormalnymi, czyli: liczba cmentarzy, stwierdzonych zjawisk paranormalnych, opuszczonych domów, nawiedzonych dróg, bezpieczeństwo po zmroku wraz ze wskaźnikiem przestępczości oraz ilością światła słonecznego w roku. Według tych kryteriów najstraszniejszymi miastami w 2020 r. są Newport, Birmingham, Leicester, Nottingham i Liverpool.

AdobeStock
AdobeStock

Oczywiście są osoby, które lubią dreszczyk emocji i adrenalinę. Tym jednak, którzy wolą, by umarli pozostali w zaświatach, poleca się miasta z drugiego końca rankingu: Edynburg (60 nawiedzonych punktów), Cambridge (60) i York (30).

Foxys Forest Manufacture - Shutterstock

Po co sporządza się takie zestawienia? Wielka Brytania to kraj z najwyższym odsetkiem starych domostw. Spora część ma kilkuwiekową historię, która – jak wiadomo – nie zawsze plecie się szczęśliwie. Kupując dom, warto mieć więc pewność, że po salonie nie będą się przechadzali lokatorzy sprzed kilkudziesięciu czy nawet kilkuset lat. Bo cóż może być gorszego dla właścicieli od nawiedzonego przez duchy domu? Już chyba tylko pająki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane