Zamknięcie Ożarowa pochłonie 15-27 mln zł

Krzysztof Kluska
opublikowano: 31-05-2002, 00:00

Tele-Fonika Kable liczy straty spowodowane blokadą zakładu w Ożarowie przez załogę. Zamknięcie fabryki może kosztować spółkę 27 mln zł.

Giełdowa Tele-Fonika Kable wyda na zamknięcie zakładu produkcyjnego w podwarszawskim Ożarowie od 15 do 27 mln zł.

Zarząd spółki wyliczył, że koszty związane z wypłatą odpraw dla zwalnianych pracowników siegną około 13 mln zł. Kwota ta może jednak wzrosnąć w związku z propozycją podwojenia wypłat do około 25 mln zł. Władze spółki nie spodziewały się aż takiej eskalacji konfliktu, blokady zakładu z materiałami do produkcji i towarami.

— Blokada fabryki w Ożarowie spowodowała stratę dwóch ważnych zagranicznych klientów, którzy nie otrzymali na czas towarów uwięzionych w zakładzie — twierdzi Jerzy Jurczyński, rzecznik Tele-Foniki Kable.

Jednak zarząd spółki utrzymuje, że nawet 2 mln zł straty z tytułu nie zrealizowanych kontraktów nie wpłynie na ogólne wyniki firmy.

— Tej kwoty nie braliśmy pod uwagę, jednak zarząd spółki planuje dochodzenie swoich praw i odzyskanie tych pieniędzy na drodze sądowej od NSZZ Solidarność Regionu Mazowsze — komentuje Jerzy Jurczyński.

Zarząd spółki chce zatrzymać część załogi ożarowskiego zakładu. 220 pracowników dostało propozycje zatrudnienia w dwóch innych zakładach grupy w Bydgoszczy i Szczecinie-Załomiu.

— Na razie na naszą propozycję odpowiedziało ponad 50 osób — dodaje Jerzy Jurczyński.

Władze spółki liczą, że pozostałych 170 pracowników wypowie się najpóźniej w przyszłym tygodniu.

Tele-Fonika Kable chce opuścić GPW, a w jej miejsce może pojawić się klub sportowy Wisła Kraków.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Krzysztof Kluska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Zamknięcie Ożarowa pochłonie 15-27 mln zł