Zamknięty rynek niemiecki ograniczył aktywność

Tomasz Gessner, EFIX Dom Maklerski S.A.
opublikowano: 03-10-2017, 15:15

Zwykle jest tak, że brak jednego z głównych uczestników rynku powoduje, że dany dzień handlowy będzie przebiegał pod znakiem ograniczonej aktywności, płynności i zmienności.

Część dużych graczy stwierdza, że przy niepełnym składzie lepiej wstrzymać się w takim okresie z decyzjami, kolejni ten schemat powielają i wychodzi marazm. Poza brakiem inwestorów z rynku niemieckiego do aktywnego handlu zniechęcał dziś również świecący pustkami kalendarz danych makro.

Wskaźniki zmienności mówią wszystko

Jeśli zgrupujemy większość handlowanych par w macierzy i spojrzymy na odczyt wskaźnika PoAV, to większość instrumentów nie przekracza 70% średniej z ostatnich 20 dni. To dość jasno pokazuje, że pod względem poziomu atrakcyjności dzisiejszy dzień pozostawia wiele do życzenia.

EUR/NZD – tu może pojawić się ruch kierunkowy

Z poszczególnych par proponuję rzut oka na dość ciekawy układ, który znajdziemy na wykresie EUR/NZD. Popyt testuje dziś ponownie górne ograniczenie obowiązującej w ostatnim czasie zmienności, naruszając lokalną linię spadkową. Co więcej, jeśli osadzimy widoczne obecnie wahania w dłuższym interwale, to wybicie górą (i w konsekwencji szansa wyznaczenia nowej fali wzrostowej) wydaje się w tej sytuacji wariantem preferowanym.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tomasz Gessner, EFIX Dom Maklerski S.A.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Zamknięty rynek niemiecki ograniczył aktywność