Zamówienia eksportowe z Tajwanu osiągnęły rekordowy poziom

PM, Reuters
opublikowano: 20-12-2021, 11:28

W listopadzie tajwańskie zamówienia eksportowe rosły szybciej niż oczekiwano. Tym samym osiągnęły historycznie wysoki poziom. Stało się tak głównie dzięki utrzymującemu się popytowi na technologie.

fot. Vladimir Gerdo/TASS/Forum

W zeszłym miesiącu tajwańskie zamówienia eksportowe wzrosły o 13,4 proc. w stosunku do roku poprzedniego do 65,5 mld USD. Jest to najwyższy wynik w historii.

Ministerstwo Spraw Gospodarczych oczekuje, że zamówienia eksportowe na cały rok 2021 wzrosną między 24,9 a 25,2 proc. w porównaniu z rokiem 2020.

Okres przedświąteczny jest tradycyjnie dobrym czasem dla tajwańskich dostawców. Sprzęt elektroniczny dla wielu osób jest doskonałym prezentem. Firmy takie jak Foxconn i Taiwan Semiconductor Manufacturing są głównymi dostawcami między innymi produktów Apple, który mierzy się w tym ze zwiększonym popytem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane