Zamówienia w niemieckim przemyśle wzrosły o 0,9 proc.

Administrator
opublikowano: 08-01-2002, 12:47

W listopadzie zamówienia w niemieckim przemyśle wzrosły o 0,9 proc. w stosunku do października. Jest to pierwszy wzrost po trzech miesiącach spadków. Wynik był lepszy od oczekiwań analityków, którzy spodziewali się wzrostu o 0,5 proc. Eksport wzrósł w listopadzie o 2,2 proc., podczas gdy zamówienia krajowe spadły o 0,4 proc.

W listopadzie zamówienia w niemieckim przemyśle wzrosły o 0,9 proc. w stosunku do października. Jest to pierwszy wzrost po trzech miesiącach spadków. Wynik był lepszy od oczekiwań analityków, którzy spodziewali się wzrostu o 0,5 proc. Eksport wzrósł w listopadzie o 2,2 proc., podczas gdy zamówienia krajowe spadły o 0,4 proc. Spośród eksporterów wyróżniają się niemieccy producenci samochodów, którzy mimo recesji zanotowali wzrost sprzedaży. BMW, numer dwa na rynku luksusowych samochodów, poinformował o ubiegłorocznym wzroście sprzedaży o 10,2 proc., a DaimlerChrysler, piąty na świecie producent aut, osiągnie w czwartym kwartale dodatni wynik operacyjny.

Dodatkowo po raz pierwszy w minionym roku poprawiły się nastroje konsumentów. W grudniu w strefie wskaźnik nastrojów konsumentów wzrósł do 98,8 pkt. z 98.6 w listopadzie.

PK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Administrator

Polecane