Zamrożony Dialog

ES
opublikowano: 08-02-2008, 00:00

Telekom jest gotowy do giełdowego debiutu. Miał złożyć prospekt w styczniu. Teraz mowa jest o trzecim kwartale.

Telekom jest gotowy do giełdowego debiutu. Miał złożyć prospekt w styczniu. Teraz mowa jest o trzecim kwartale.

Gdyby nie prezesi Polskiej Miedzi, Telefonia Dialog już dopinałaby giełdowy debiut. Według wcześniejszych planów, miedziowy telekom miał złożyć prospekt emisyjny do końca stycznia. Okazuje się, że sytuacja się zmieniła. Nikt już nie chce śpieszyć się z debiutem. Oficjalnie mówi się wyłącznie o poprawkach w prospekcie.

— Nie złożyliśmy prospektu do 31 stycznia, bo audytor nie zdążył zweryfikować danych finansowych. Wkrótce publikowane są rezultaty za ostatni kwartał i cały 2007 r. Chcemy uzupełnić prospekt o te dane —mówi Sławomir Szych, prezes Dialogu.

Teoretycznie więc firma byłaby gotowa na złożenie go jeszcze w lutym. O tym jednak nie ma mowy. Kiedy debiut? Nie w marcu, nie w kwietniu, ani nawet nie w maju.

— Możemy mówić o trzecim kwartale — mówi Piotr Siemion, dyrektor ds. telekomunikacyjnych w KGHM.

Nie chce jednak mówić o tym, dlaczego termin jest tak odległy.

— Na pewno upublicznienie spółki nie jest zagrożone. Telefonia stacjonarna to tak specyficzne aktywa, że KGHM nie może pozwolić sobie na bierność wobec tej spółki — uważa dyrektor.

Jak więc wyjaśnić tę sytuację? Nieoficjalnie mówi się, że debiut Dialogu czeka na nowego szefa KGHM, którego nazwisko poznamy najwcześniej w marcu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ES

Polecane