Zanosi się na spadki w USA

Anna Palczewska
opublikowano: 08-07-2008, 14:00

Na prawie dwie godziny przed otwarciem sesji w USA kontrakty terminowe na indeksy giełd amerykańskich spadały. Spadki były pokłosiem złych wieści docierających ze spółek.

Jak prognozują analitycy, wyniki spółek finansowych wchodzących w skład indeksu S&P 500 spadły o 60 proc. w II kwartale. Merrill Lynch tracił na giełdzie w Niemczech, ponieważ Wachowia obniżyła prognozy finansowe dla instytucji, a na dodatek nie wykluczyła, że w przyszłości obniży rekomendację dla walorów firmy „negatywnej”. Traciły również – tak jak na poniedziałkowej sesji w USA - Citigroup i JP Morgan Chase. - Wszyscy bardzo obawiają się złych wiadomości z rynku finansowego – powiedział w telewizji Bloomberg John Haynes, amerykański specjalista brytyjskiej firmy Rensburg Sheppards. – To trudne zadanie ujrzeć w tym momencie oznaki poprawy na rynkach.

Na godz. 14 w USA zapowiedziane zostało publiczne wystąpienie szefa Amerykańskiej Rezerwy Federalnej Bena Bernanke, który bierze udział w forum kredytów hipotecznych. Z kolei o godz. 16. czasu polskiego opublikowane zostaną informacje o zapasach w hurtowniach, a NAR – amerykańskie stowarzyszenie pośredników – poda indeks podpisanych umów kupna domów na rynku wtórnym za maj. Wszystkie te publikacje mogą znaleźć odzwierciedlenie w nastrojach inwestorów, a przez to – mieć wpływ na amerykańskie indeksy w trakcie wtorkowej sesji. Największe jednak znaczenie będą miały – przypuszczalnie – kolejne rewelacje finansowe spółek, które podsumowują właśnie II kwartał. We wtorek w USA można spodziewać się informacji z Alcoa oraz ze spółki zależnej koncernu Pepsi Co.

Na razie na rynku terminowym kontrakty na Nasdaq, DIJ oraz S&P zniżkują...

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Palczewska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Prawo / Zanosi się na spadki w USA