Zaostrzone kontrole na polsko-rosyjskiej granicy

Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia
opublikowano: 12-08-2005, 11:54

W związku z groźbą epidemii ptasiej grypy wzmożono kontrole na polsko-rosyjskiej granicy. Celnicy będą zatrzymywali wszystkie produkty mięsne i mleczne przywożone do Polski z Obwodu Kaliningradzkiego. Dotyczy to także kanapek.

W związku z groźbą epidemii ptasiej grypy wzmożono kontrole na polsko-rosyjskiej granicy. Celnicy będą zatrzymywali wszystkie produkty mięsne i mleczne przywożone do Polski z Obwodu Kaliningradzkiego. Dotyczy to także kanapek.

Na przejściach granicznych stoją specjalne pojemniki, do których żywność zabraną na drogę trzeba będzie wyrzucać. Jak poinformował Radio Olsztyn rzecznik Izby Celnej w tym mieście - Ryszard Chudy, podróżni spoza Unii Europejskiej muszą przestrzegać zapisów Rozporządzenia Komisji Europejskiej, która mówi, że ze względu na ryzyko wwiezienia choroby zakaźnej do Wspólnoty, "zakazuje się wwożenia przesyłek osobistych zawierających mięso i produkty mięsne, a także mleko i produkty mleczarskie, z wyjątkiem mleka w proszku i pokarmu dla niemowląt". Do krajów Unii można wwozić żywność inną niż mięso i mleko, ale w ilości nie większej niż kilogram. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia

Polecane