Zapisy na akcje czeskiej spółki Pegas potrwają od 5 do 14 grudnia

Internet Securities
opublikowano: 05-12-2006, 13:00

Zapisy na maksymalnie 5,284 mln akcji w ofercie publicznej czeskiego producenta włókniny spółki Pegas Nonwovens, formalnie zarejestrowanej w Luxemburgu, odbędą się od 5 do 14 grudnia, poinformowała spółka w skrócie prospektu emisyjnego we wtorek.

Zapisy na maksymalnie 5,284 mln akcji w ofercie publicznej czeskiego producenta włókniny spółki Pegas Nonwovens, formalnie zarejestrowanej w Luxemburgu, odbędą się od 5 do 14 grudnia, poinformowała spółka w skrócie prospektu emisyjnego we wtorek. Nowa emisja ma liczyć do 2,02 mln akcji, co oznacza, że przy maksymalnej cenie jednej sztuki, 50 euro, spółka chce pozyskać do 101 mln euro.

W prospekcie podano, że oprócz nowej emisji będzie sprzedawanych do 2,575 mln istniejących akcji przez głównego akcjonariusza i wprowadzającego do obrotu spółkę Pamplona Capital Partners I, LP, który posiada 97,5% walorów. Dodatkowo akcjonariusz ten może zaoferować jeszcze 689.250 akcji w ramach opcji dodatkowego przydziału.

Akcje mają być oferowane w Pradze, Warszawie i w ramach międzynarodowej subskrypcji prywatnej.

„Po przeprowadzeniu oferty wprowadzający posiadać będzie ok. 49,4% naszych wyemitowanych i pozostających w obrocie akcji lub 42,1% w przypadku wykonania opcji dodatkowego przydziału w całości” – czytamy w prospekcie.

Obecnie kapitał spółki dzieli się na 7.419.400 akcji o wartości nominalnej 1,24 euro każda.

Ostateczna liczba sprzedanych i oferowanych akcji będzie określona i ogłoszona po upływie okresu subskrypcji w dniu lub około dnia 15 grudnia 2006 roku.

„Subskrypcja powinna się rozpocząć w dniu lub około dnia 5 grudnia 2006 roku i powinna zakończyć się w dniu lub około dnia 14 grudnia 2006 roku” – czytamy.

Przedział cenowy ma być podany 5 grudnia.

Ostateczna cena sprzedaży będzie określona i ogłoszona przez w dniu lub około dnia 15 grudnia 2006 roku i nie przekroczy 50 euro za sztukę.

Spółka przewiduje w prospekcie, że obrót akcjami na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i Pradze powinien rozpocząć się w dniu lub około dnia 21 grudnia 2006 roku.

„Zamierzamy złożyć wniosek o warunkowy obrót na Giełdzie Papierów Wartościowych w Pradze, który powinien rozpocząć się w dniu lub około dnia 15 grudnia 2006 r.” – podała firma.

Spółka zamierza przeznaczyć wpływy netto z zaoferowanych przez nią akcji na spłatę kwot z tytułu umowy kredytu podporządkowanego na rzecz Nomura International PLC i wykup uprzywilejowanych certyfikatów wyemitowanych przez Pamplona Capital Partners I, LP, oraz zapłatę pewnych opłat i wydatków związanych z ofertą.

Spółka specjalizuje się w produkcji włóknin na bazie polipropylenu i polietylenu. Większość produkcji przeznaczona jest dla czołowych producentów pieluszek dziecięcych, artykułów higienicznych dla kobiet i wkładów dla osób cierpiących na inkontynencję.

Pegas ma na terenie Czech dwa zakłady produkcyjne, wyposażone w siedem linii produkcyjnych. Pod koniec czerwca spółka osiągnęła pod względem wielkości produkcji 11-proc. udział w rynku w Europie i tym samym stała się drugim największym europejskim producentem włóknin polipropylenowych i polietylenowych wykorzystywanych w dziedzinie artykułów higienicznych i wyprodukowanych z zastosowaniem technologii „spunmelt”.

W poniedziałek dyrektor finansowy firmy Ales Gerza poinformował, że w pierwszej połowie 2008 roku kosztem 40 mln euro zostanie ukończony projekt ósmej linii produkcyjnej razem z infrastrukturą towarzyszącą. Jej zdolność produkcyjna ma wynieść ponad 15 tys. ton włóknin rocznie. Obecnie Pegaz produkuje rocznie 51,3 tys. ton włóknin na rok.

Spółka powstała w 1990 roku jako firma prywatna, z wyłącznym udziałem czeskiego kapitału. Obecnie jest kontrolowana przez prywatny fundusz inwestycyjny Pamplona Capital Partners.

Na koniec półrocza 2006 roku zysk netto Pegas Nonwovens wyniósł 10,64 mln euro, zysk operacyjny 19,71 mln euro, a przychody 60,07 mln euro. (ISB)

maza/tom

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Zapisy na akcje czeskiej spółki Pegas potrwają od 5 do 14 grudnia