Zapisy na akcje nowej emisji Asseco Slovakia odbędą się 29-30 maja

ISB
13-05-2008, 13:13

Zapisy na nie więcej niż 3.560 tys. akcji nowej emisji spółki informatycznej Asseco Slovakia odbędą się w dniach 29-30 maja, poinformował prezes Josef Klein we wtorek. Spółka chce pozyskać z rynku ok. 130 mln zł, które zostaną przeznaczone na akwizycje w Czechach, na Słowacji i w Austrii.

"W celu dalszych akwizycji na rynkach zagranicznych chcemy przeprowadzić w maju publiczną emisje akcji, która obejmie nie więcej niż 20% kapitału spółki, czyli do 3.560 tys. akcji. Nowa emisja odbędzie się z wyłączeniem prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy" - powiedział Klein podczas konferencji prasowej.

Harmonogram oferty - na którą zgodzili się już akcjonariusze spółki - przewiduje przeprowadzenie book-buildingu w dniach 26-28 maja, po zakończeniu którego, 28 maja, zostanie podana cena emisyjna. Zapisy na akcje będą się odbywać w dniach 29-30 maja.

Oferującym jest Unicredit CAIB.

Asseco Slovakia chce przeprowadzić split akcji w stosunku 1:10, na który również zgodzili się już akcjonariusze.

Środki pozyskane z nowej emisji spółka chce przeznaczyć na akwizycje.

"Chcemy zakupić głównie spółki o profilu specjalizującym się w bankowości, usługach finansowych oraz na rynku deweloperskim, rozwijając nasza grupę w Czechach, Austrii oraz na Słowacji. Rozmawiamy także z trzema spółkami na Węgrzech, ponieważ także na ten rynek chcielibyśmy wejść z naszą ofertą" - powiedział Klein.

Prezes dodał, że wśród trzech węgierskich podmiotów znajduje się dostawca wielokanałowych usług finansowych, dostawca ERP oraz integrator systemów informatycznych i telekomunikacyjnych.

W Austrii natomiast trwają rozmowy także z małymi podmiotami - dwoma działającymi w branży deweloperskiej oraz dostawcy systemów IT.

"Proces akwizycji w Austrii chcemy zakończyć do końca roku, z czego dwie z tych spółek planujemy przejąć już w III kwartale. Na Węgrzech natomiast może potrwać to nieco dłużej" - wyjaśnił Klein.

Prezes spółki dodał także, że nie wyklucza, iż po zakończeniu procesu budowy Asseco Austria, spółka ta może w 2009 roku zostać wprowadzona na warszawską giełdę.

Asseco Slovakia miało 6,71 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2008 roku wobec 4,46 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 100,79 mln zł wobec 37,82 mln zł rok wcześniej. (ISB)

kl/tom

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISB

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Zapisy na akcje nowej emisji Asseco Slovakia odbędą się 29-30 maja