Zapisy na akcje PGNiG będzie można składać od 13 czerwca

(Marek Druś)
opublikowano: 02-06-2005, 08:25

Zapisy na akcje PGNiG oferowane w transzy inwestorów indywidualnych potrwają od 13 do 21 czerwca, wynika z opublikowanego w czwartek skrótu prospektu emisyjnego spółki. Przeznaczono dla nich 270 mln akcji.

Zapisy na akcje PGNiG oferowane w transzy inwestorów indywidualnych potrwają od 13 do 21 czerwca, wynika z opublikowanego w czwartek skrótu prospektu emisyjnego spółki. Przeznaczono dla nich 270 mln akcji.

PGNiG wprowadza do obrotu 5,9 mld akcji. W ofercie publicznej sprzedane zostanie 900 mln. W Transzy Inwestorów Indywidualnych oferowane jest 270 mln akcji. Tyle samo znalazło się w Transzy Krajowych Inwestorów Instytucjonalnych i w Transzy Zagranicznych Inwestorów Instytucjonalnych. W Dodatkowej Puli jest 90 mln akcji PGNiG.

Zapisy w Transzy Krajowych Inwestorów Instytucjonalnych potrwają od 13 do 21 czerwca. Zlecenia będzie można składać na nie mniej niż 10 i nie więcej niż 200 tys. akcji. Termin składania zapisów podzielono na dwa okresy. Pierwszy to 13-17 czerwca, drugi to 20-21 czerwca. Przydział akcji zostanie dokonany na sesji GPW odrębnie dla zapisów złożonych w tych okresach.

Zapisy w Transzy Krajowych Inwestorów Instytucjonalnych i w Transzy Zagranicznych Inwestorów Instytucjonalnych będzie można składać miedzy 28 czerwca. Zostaną one poprzedzone budową księgi popytu, która potrwa od 13 do 21 czerwca (do 12.00). Inwestorzy będą mogli deklarować kupno co najmniej 200 tys. akcji spółki i nie więcej niż oferowane jest w transzy. Wstępny przydział akcji nastąpi 22 czerwca. Ostateczny trzy dni po zakończeniu zapisów.

- Spółka oczekuje, że w wyniku Oferty Publicznej, po pokryciu jej kosztów, uzyska wpływy w wysokości ok. 1,5 mld zł – napisano w punkcie „Cele emisji” skrótu prospektu PGNiG.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Zapisy na akcje PGNiG będzie można składać od 13 czerwca