Zapisy na akcje PKM Duda serii G odbędą się w dniach 27 III-2 IV

opublikowano: 19-03-2007, 18:01

Od 27 marca do 2 kwietnia potrwają zapisy na akcje Polskiego Koncernu Mięsnego Duda serii G z prawem poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy. Spółka chce pozyskać z emisji 143,5 mln zł, podała w komunikacie w poniedziałek.

Prospekt PKM Duda został zatwierdzony przez Komisję Nadzoru Finansowego 16 marca.

W ramach nowej emisji PKM Duda zaoferuje inwestorom 48,2 mln nowej emisji, po cenie emisyjnej 3 zł. Zgodnie z konstrukcją oferty, każda obecnie posiadana akcja da prawo do zakupu jednej akcji nowej emisji.

Zapisy odbędą się między 27 marca a 2 kwietnia. Na 13 kwietnia zaplanowano przydział walorów w ramach emisji akcji serii G. Oferującym akcje jest Dom Maklerski IDMSA.

Środki pozyskane z emisji spółka przeznaczy na sfinansowanie inwestycji i kolejnych przejęć podmiotów działających w różnych segmentach rynku mięsnego w Polsce i za granicą.

Spółka planuje zakup ferm trzody chlewnej oraz firm specjalizujących się w uboju i rozbiorze mięsa czerwonego. W tym roku PKM Duda chce przejąć firmy zajmujące się hurtową dystrybucją mięsa i jego przetworów.

Ponadto koncern zamierza rozpocząć produkcję biopaliw oraz zbudować instalacje biogazowe przy zakładach produkcyjnych i dużych fermach. Partnerem spółki w tym przedsięwzięciu jest światowy koncern Lurgi.

PKM Duda planuje silną ekspansję na rynkach Europy Wschodniej, ze szczególnym uwzględnieniem Ukrainy. Rozwój działalności będzie odbywał się przede wszystkim poprzez przejęcia oraz inwestycje w już przejęte przez PKM Duda spółki Borys i Zoria.

Obecnie spółka prowadzi rozmowy w sprawie przejęcia zakładów mięsnych na Ukrainie i spółek dystrybucyjnych w kraju. Na rynku ukraińskim Duda przygląda się kolejnym firmom, które mogą stać się celem akwizycji.

Wcześniejsze plany spółki zakładały, że środki z nowej emisji przeznaczone będą również na akwizycję Stołu Polskiego. Ze względu na wcześniejszą realizację transakcji, została ona sfinansowana ze środków własnych. W związku z tym kwota 27,5 mln zł zasili kapitał obrotowy PKM Duda.

Zysk netto grupy PKM Duda wyniósł w 2006 roku 50,4 mln zł i był wyższy o 86% licząc rok do roku, a przychody ze sprzedaży wzrosły do 1,4 mld zł wobec 870 mln zł (wzrost o 20%). Zysk operacyjny przed amortyzacją (EBITDA) wzrósł do 83,7 mln zł, tj. o 55% r/r. (ISB)

© ℗

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Zapisy na akcje PKM Duda serii G odbędą się w dniach 27 III-2 IV