Zapisy na akcje spółki Hawe odbędą się 13-19 lutego

ISB
opublikowano: 06-02-2008, 11:19

Zapisy na 95.453.120 akcji serii E spółki telekomunikacyjnej Hawe, oferowanych w ramach wykonania prawa poboru, odbędą się w dniach 13-19 lutego, podała spółka w prospekcie emisyjnym. Spółka szacuje, że  uzyska z emisji akcji 98 mln zł netto.

Dniem ustalenia prawa poboru był 17 września ub. roku. W zapisach podstawowych 1 prawo poboru upoważnia do złożenia zapisu na 20 akcji. Cena emisyjna akcji serii E wynosi 1,05 zł.

Przydział akcji w wykonaniu prawa poboru zaplanowano na 28 lutego 2008 roku.

Według harmonogramu, przyjmowanie zapisów na akcje oferowane nieobjęte w ramach wykonywania prawa poboru (tj. zapisami podstawowymi oraz zapisami dodatkowymi, w ramach zaproszeń wystosowanych przez zarząd emitenta) zaplanowano na 28 lutego - 5 marca br.

Przydział akcji oferowanych w ramach zaproszeń wystosowanych przez zarząd oraz zamknięcie publicznej oferty planowane jest na 6 marca 2008 roku.

Oferującym akcje jest oferującym jest Dom Maklerski IDMSA.

Przed emisją kapitał Hawe dzielił się na 4.772.656 akcji, po emisji będzie to 100.225.776 walorów, co oznacza, że w przypadku, jeśli dotychczasowi akcjonariusze nie skorzystają z prawa poboru, nowi akcjonariusze obejmą 95,24% udziału w podwyższonym kapitale. Jeśli jednak skorzystają z prawa poboru, ich udział nie zmieni się.

Spółka szacuje, że wpływy netto z emisji wyniosą 98 mln zł netto, podano w prospekcie.

Spółka chce przeznaczyć środki z emisji na dofinansowanie spółki PBT Hawe Sp. z o.o. poprzez podwyższenie jej kapitału zakładowego o wartości ok. 11 mln zł oraz w formie pożyczek w łącznej wysokości ok. 43,6 mln zł. "Na realizację powyższego celu emitent przeznaczy, na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2008 roku, 54,6 mln zł pozyskanych z emisji akcji serii E" - czytamy w prospekcie.

"Środki te spółka PBT Hawe Sp. z o.o. przeznaczy na kontynuowanie II etapu budowy ogólnopolskiej sieci telekomunikacyjnej obejmującego 1 464 km linii światłowodowych, w tym 1 154 km objęte kontraktem z PCSS" - głosi prospekt.

Środki potrzebne na realizację tej inwestycji szacowane są łącznie na kwotę 100 mln zł, w tym 74,5 mln zł - na zakończenie II etapu inwestycji objętego kontraktem z PCSS, 22,5 mln zł - na wybudowanie własnej sieci (głównie odcinka Lublin - Białystok) oraz 3 mln zł - na sprzęt niezbędny do wybudowania sieci. Pozostałe środki potrzebne do zrealizowania tego projektu będą pochodzić z emisji obligacji.

Z kolei 33,4 mln zł pozyskanych z emisji akcji ma posłużyć do wykupu obligacji Hawe w okresach zapadalności przypadających w 2008 roku.

"W ramach środków pozyskanych z emisji akcji serii E emitent rezerwuje do 10 mln zł na ewentualne akwizycje, które mogą dokonać się w 2008 roku" - czytamy dalej. W przypadku pojawienia się atrakcyjnych możliwości spółka nie wyklucza zakupu podmiotów prowadzących działalność projektowania i budownictwa infrastruktury telekomunikacyjnej oraz prowadzących działalność w zakresie telekomunikacji i transmisji danych, podano także.

"Dodatkowo emitent przewiduje inwestycje w sprzęt pozwalający na świadczenie usług operatorskich, m.in. inwestycje w urządzenia systemu IP, system DWDM oraz uzupełnienie systemu telewizji cyfrowej. Szacowany koszt zakupu urządzeń to 21 mln zł" - głosi prospekt.

Na początku stycznia Hawe podwyższyła prognozę skonsolidowanych przychodów i zysku brutto za 2007 rok. Przychody mają wynieść 57,31 mln zł (wobec oczekiwanych wcześniej 53,93 mln zł), a zysk brutto 18,88 mln zł (wobec 2,26 mln zł).

Podwyższenie prognozy tłumaczono zawarciem przez spółkę zależną PBT Hawe Sp. z o.o. z siedzibą w Legnicy trzech znaczących umów zbycia i dzierżawy infrastruktury telekomunikacyjnej.

Narastająco w I-III kw. 2007 roku grupa Hawe (dawniej Ventus) miała 4,29 mln zł straty wobec 0,57 mln zł zysku rok wcześniej przy obrotach odpowiednio 18,86 mln zł wobec 6,80 mln zł. (ISB)

tom

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISB

Polecane