Zapisy na akcje spółki Tell od 12 do 20 września

Internet Securities
opublikowano: 30-06-2005, 14:51

Zapisy na 350.000 akcji serii B w ofercie publicznej dystrybutora usług telefonii komórkowej Tell SA odbędą się od 12 do 20 września, podała spółka w miniprospekcie emisyjnym zamieszczonym w czwartkowej prasie. Tell chce pozyskać ze emisji akcji ok. 20 mln zł.

Zapisy na 350.000 akcji serii B w ofercie publicznej dystrybutora usług telefonii komórkowej Tell SA odbędą się od 12 do 20 września, podała spółka w miniprospekcie emisyjnym zamieszczonym w czwartkowej prasie. Tell chce pozyskać ze emisji akcji ok. 20 mln zł.

Akcje będą oferowane w dwóch transzach, a oferującym jest Dom Maklerski BZ WBK.

W transzy indywidualnej Tell zaoferuje 87.500 akcji, a zapisy będą trwały od 12-16 września, natomiast w transzy instytucjonalnej inwestorzy będą mogli zapisać się na 262.500 akcji od 19 do 20 września. Proces budowania księgi popytu przeprowadzony zostanie w dniach 12-16 września.

Tell jest autoryzowanym przedstawicielem ogólnopolskim PTK Centertel.

Strategia grupy Tell zakłada maksymalizację wielkości i efektywności sieci sprzedaży poprzez inwestycje w otwieranie nowych punktów sprzedaży i przyjmowanie istniejących punktów od innych podmiotów.

Docelowo emitent planuje posiadać sieć sprzedaży dającą mu ok. 10% udziału w rynku dystrybucji usług operatorów sieci komórkowych w Polsce.

Obecnie sieć autoryzowanych sklepów operatorów telefonii komórkowej skupia łącznie około 2500-3000 punktów sprzedaży na terenie całego kraju.

Sklepy te w mniej więcej równych częściach dzielą się pomiędzy wszystkich trzech operatorów. Szacunkowo ok. 70-80% sklepów prowadzonych jest przez agentów.

Zdaniem emitenta, rozwój rynku wymuszać będzie konsolidację sieci dystrybucji i strategia zakłada aktywny udział w tej konsolidacji i umocnienie znaczącej pozycji na rynku.

„Optymalnym byłoby zdaniem emitenta zwiększenie liczby sklepów z obecnych 140 do ok. 250-300 sklepów co szacunkowo przełożyć się powinno na zwiększenie udziału emitenta w sprzedaży operatora do ok. 25-30%” – podano w prospekcie.

Spółka chce pozyskać z emisji akcji ok. 20 mln zł, a pieniądze zostaną przeznaczone na rozbudowę sieci sprzedaży poprzez przejęcia istniejących i otwieranie nowych punktów sprzedaży usług operatorów sieci komórkowych (do 95% środków z emisji tj. ok. 19 mln zł) oraz na rozwój informatyczny (do 5% środków tj. ok. 1 mln zł).

Tell szacuje, że realizacja zakładanej przez niego w strategii rozwoju rozbudowy sieci sprzedaży zamknie się w kwocie ok. 28 mln zł, a źródłem dodatkowych funduszy niezbędnych do zrealizowania celów będą kredyty bankowe.

W pierwszym kwartale 2005 roku grupa kapitałowa Tell osiągnęła przychody ze sprzedaży na poziomie 27,1 mln zł oraz 538 tys. zł zysku netto. W całym 2004 roku było to odpowiednio 98,7 mln zł i 1,1 mln zł.

Głównym akcjonariuszem spółki jest BBI Capital, która ma 36,66% udziału w głosach na walnym zgromadzeniu Tell. (ISB)

bas/tom

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Zapisy na akcje spółki Tell od 12 do 20 września