Zapomniany EUR/CHF?

  • Marek Rogalski
opublikowano: 24-08-2017, 16:24
aktualizacja: 24-08-2017, 16:25

Na dzień przed istotnym wystąpieniem szefa Europejskiego Banku Centralnego – Mario Draghi będzie przemawiał jutro o godz. 21:00 w Jackson Hole – warto przyjrzeć się parze EUR/CHF, zwłaszcza, że widać ku temu też pewne techniczne przesłanki.

Na wykresie poniżej można zwrócić uwagę na rysowany od początku miesiąca kanał spadkowy, który wydaje się być cały czas respektowany, jako wyraźny opór. Z kolei mocne wsparcia to okolice 1,1258 oparte o dwa sierpniowe minima.

Na dziennym ujęciu widać formację odwrócenia trendu złożoną z trzech ostatnich świec (gwiazda wieczorna), co zwiększa prawdopodobieństwo testowania w/w wsparć w ciągu kolejnych sesji. Warto zwrócić uwagę, że frank jest dzisiaj generalnie mocniejszy w zestawieniach z wieloma walutami, nie tylko euro. Po części jest to zasługa niezłych danych nt. zamówień w szwajcarskim przemyśle, które wzrosły w II kwartale o 2,8 proc. r/r, podczas kiedy produkcja przemysłowa zwiększyła się o 2,9 proc. r/r.
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Rogalski – główny analityk walutowy DM BOŚ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu