Zapomnijcie o bitcoinie, marihuana da sporo zarobić

opublikowano: 22-02-2019, 17:18

Akcje spółek zajmujących się marihuaną leczniczą są "kolejnym obszarem ogromnego wzrostu", a specyfik ma "oszałamiające" możliwości zastosowania w medycynie, twierdzi jeden z doradców majętnych osób, na którego powołuje się serwis CNBC.

Jeśli chcesz być w czymś, co jest bardzo wzrostowe, a przy tym legalne, ponieważ jest zalegalizowane i właściwie kontrolowane, myślę, że marihuana to jest miejsce, w które można pójść - powiedziała Carol Pepper z Pepper International.

Zobacz więcej

Marihuana do celów leczniczych

fot. Bloomberg

Nowojorska Giełda Papierów Wartościowych i Nasdaq notują akcje spółek z segmentu konopi indyjskich od 2018 r., kiedy Canopy Growth i Cronos Group weszły na parkiet i w skład indeksów. Obie firmy mają siedzibę w Kanadzie, gdzie marihuana lecznicza jest obecnie legalna. Kurs walorów  Canopy Growth wzrósł o ponad 65 proc. od początku roku do czwartku 21 lutego, podczas gdy w tym samym okresie akcje Cronos Group zdrożały o ponad 115 proc.

Pepper powiedziała, że legalizacja w Kanadzie "przebiła oczekiwania", a sukces osiągnął punkt, w którym firmy tam działające ruszyły z eksportem produktów do Europy.

Medyczne zastosowania marihuany są oszałamiające. Prowadzone są badania i naprawdę myślę, że to kolejny ogromny obszar wzrostu – powiedziała Pepper.

Zarządzająca majątkiem odrzuciła sugestię, że sytuacja wokół marihuany odzwierciedla szaleństwo związane z bitcoinem, w którym ceny aktywów wzrosły do wartości ponad 19 tys. USD, po czym gwałtownie zapikowały i obecnie notowania kształtują się na poziomie około 3940 USD.

Marihuana jest produktem fizycznym o określonych korzyściach w przeciwieństwie do kryptowalut – oceniła Pepper.

Przewiduje, że duże amerykańskie firmy tytoniowe i producenci napojów przejmą kontrolę nad tym segmentem i, po raz kolejny, zakaz prawny zostanie usunięty na całym świecie.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy