Zapowiedź powstania "złego banku" ucieszyła inwestorów

MD
opublikowano: 28-01-2009, 16:30

Indeksy amerykańskich giełd rosną. Optymizm inwestorów wywołały sygnały zapowiadające że ekipa Obamy jest za powstaniem tzw. złego banku, który miałby „oczyścić” portfele banków z „toksycznych” aktywów.

Spośród indeksów branżowych na początku sesji ponad 10 proc. wzrostem wyróżnia się indeks banków. Akcje Citigroup, Bank of America drożeją o kilkanaście procent, kurs JP Morgan rośnie o prawie 10 proc. O ponad 20 proc. rośnie cena akcji Wells Fargo. Drugi gracz na amerykańskim rynku kredytów hipotecznych poinformował o utrzymaniu dywidendy. Zapewnił także, że nie będzie korzystał z pomocy finansowej państwa. Na rynku technologicznym o prawie 10 proc. rośnie kurs Yahoo. Wyniki kwartalne portalu, który jest także drugą w USA pod względem popularności wyszukiwarką internetową, okazały się lepsze niż oczekiwano. Inwestorów najbardziej ucieszyła jednak wypowiedź Carol Bartz, od niedawna prezes spółki. Podczas pierwszego spotkania z analitykami nie wykluczyła ona sprzedaży części aktywów Yahoo, co otwiera drogę do rozmów ze zgłaszającym w przeszłości zainteresowanie Microsoftem.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane