ZUS odpowiadał na pytania o koronawirusie

opublikowano: 13-03-2020, 18:00

Rząd deklaruje, że udzieli pomocy firmom, które znajdą się w kłopotach z powodu epidemii koronawirusa. Na związane z tym nasze – i Państwa – pytania odpowiadał rzecznik ZUS Paweł Żebrowski.

Co mogą zrobić przedsiębiorcy, którzy z powodu epidemii koronawirusa będą mieli trudności z opłaceniem składek? Czy można zawiesić ich opłacanie lub starać się o umorzenie zaległości? Jakie dokumenty są potrzebne, by przedsiębiorcy lub ich pracownicy mogli dostać dodatkowy zasiłek na czas opieki nad dzieckiem? Kto ma uprawnienia do świadczeń związanych z poddaniem się kwarantannie?

Zapraszamy do obejrzenia zapisu rozmowy z rzecznikiem ZUS, który odpowiadał na państwa pytania. Była to pierwsza sesja w naszym cyklu "Gorąca linia". Wkrótce kolejne - zachęcamy do śledzenia informacji na naszej stronie internetowej. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane