Zarabiał 28 tys. USD miesięcznie recenzując książki na Amazonie

TR
27-08-2012, 13:53

Todd Rutherford, zarabiał krocie recenzując książki sprzedawane przez Amazon, największego internetowego detalistę – informuje portal Business Insider.

Rutherford za zrecenzowanie książki pobierał opłatę 99 USD. Za dwadzieścia sztuk inkasował 499 USD, a pakiet pięćdziesięciu recenzji kosztował u niego 999 USD. W trakcie przygody recenzenckiej streścił 4931 książek, a w najlepszym miesiącu zarobił 28 tys. USD.

Todd Rutherford, zarabiał krocie recenzując książki sprzedawane przez Amazon, największego internetowego detalistę
Zobacz więcej

Todd Rutherford, zarabiał krocie recenzując książki sprzedawane przez Amazon, największego internetowego detalistę

Mechanizm sprawdzał się dla klientów Rutherforda, których książki z dużą ilością recenzji sprzedawały się znakomicie. Dobra passa skończyła się, w momencie, w którym Google odkryło działalność płatnego recenzenta. Amazon z kolei, posty umieszczone przez Rutherford usunął.

Niedawno na łamach dziennika „The New York Times” pojawiły się informacje dotyczące recenzjowania książek sprzedawanych w księgarniach internetowych. Jak ustalił dziennik, jedna na trzy recenzje umieszczone w Amazonie są pisane na zlecenie wydawnictw.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: TR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Zarabiał 28 tys. USD miesięcznie recenzując książki na Amazonie