Zarajczyk złożył ofertę na Ursusa

PJ
17-02-2009, 00:00

Ursus ma szanse na inwestora. Po nieudanym mariażu z tureckim Uzelem do gry wchodzi Warfama.

Ursus ma szanse na inwestora. Po nieudanym mariażu z tureckim Uzelem do gry wchodzi Warfama.

Ursus, legenda polskiego przemysłu w czasach PRL, ma szansę na lepszą przyszłość. Wiążącą ofertę na zakup wybranych składników majątkowych złożył Bumarowi giełdowy producent maszyn rolniczych — Pol-Mot Warfama (z grupy Pol-Mot Holding kontrolowanej przez Andrzeja Zarajczyka.)

— W grę wchodzi zakup minimum 51 proc. udziałów. To, czy kupimy więcej, będzie przedmiotem negocjacji — mówi Andrzej Zarajczyk.

Potencjalny nabywca liczy, że uda się odświeżyć przyblakłą markę i z sukcesem sprzedawać ciągniki. Inwestycje na ożywienie produkcji są nieuniknione. W zależności od ich skali pieniądze wyłoży Warfama lub wesprze ją Pol-Mot Holding.

Andrzej Zarajczyk, przed zakończeniem negocjacji nie chce jednak ujawnić ani skali planowanych inwestycji, ani nakładów na zakup udziałów. Co ciekawe, wcale nie jest przesądzone, że ciągniki będą nadal produkowane w podwarszawskim Ursusie.

— Rozważamy także umieszczenie produkcji w fabryce Warfamy w Dobrym Mieście lub na terenie dawnych zakładów Daewoo Motor Poland w Lublinie — informuje szef Pol-Mot Holding.

To już druga próba sprzedania Ursusa. W ubiegłym roku, mimo podpisanej umowy, z inwestycji wycofał się turecki Uzel.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PJ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Zarajczyk złożył ofertę na Ursusa