Zarezerwuj czas w czerwcu: co się szykuje premierowego w rozmaitych miastach

KG
opublikowano: 25-05-2007, 00:00

Subiektywny przewodnik w gąszczu rozrywki. Nasi recenzenci przedarli się przez krocie niebanalnych propozycji, by wyłowić to, co zostanie w pamięci. Na dłużej.

Koncert:

Świeżość z Norwegii

22.06, Szczecin Music Fest

Zaśpiewa Anja Garbarek, córka słynnego saksofonisty Jana Garbarka. Początkowo przyszłość wiązała z aktorstwem, przeznaczeniem młodej norweskiej artystki okazał się jednak śpiew

— swą pierwszą płytę zatytułowaną „Velkommen Inn” nagrała w 1992 r., jeszcze jako studentka. Mroczne teksty, w jakich lubuje się Anja Garbarek, oprawiane są w interesującą formę muzyczną, w czym wspiera artystkę jej ojciec. Największym atutem Anji pozostaje wokalistyka —oryginalna i świeża. Można w niej odnaleźć wpływy takich piosenkarek, jak choćby Kate Bush i Bjork.

www.smf.concerts.pl

Książka:

As zastawia pułapkę

Od czerwca w księgarniach

Thriller szpiegowski. Al Kaida planuje jeden z najzuchwalszych napadów w dziejach: zamach na Watykan. Ma temu zapobiec znany doskonale czytelnikom Gabriel Allon, konserwator dzieł sztuki i agent izraelskiego wywiadu. Akcja, jak zwykle, zapiera dech w piersiach. Daniel Silva „Posłaniec”. Muza.

www.muza.com.pl

Wystawa:

Autematycznie

Do 17 czerwca w Muzeum Narodowym w Poznaniu

Tomasz Ciecierski — jak sam mówi — urodził się malarzem i całe jego twórcze życie zapełniają zmagania z malarstwem. Jego twórczość jest nie tylko malarstwem, ale i o malarstwie, mimo że sztuka Ciecierskiego stale się zmienia. Na jego pierwszą wystawę monograficzną złoży się ponad 100 prac na papierze i kompozycji olejnych z lat 1972-2007. Pokaże ona kolejne etapy twórczości artysty.

www.mnp.art.pl

Książka:

How do you do?

Od czerwca w księgarniach

Znakomita i dowcipna opowieść antropologa społecznego o Anglikach. Opis fascynującej kultury z mnóstwem niepisanych reguł i skomplikowaną etykietą. Kate Fox „Przejrzeć Anglików”. Muza.

www.muza.com.pl

Teatr:

Chłopcy z Placu Broni

9, 10, 12-14, 30.06 w Warszawie

Debiut młodego wilka w Teatrze Narodowym. Michał Zadara (na zdjęciu) wystawia lekturę z dzieciństwa. Nemeczek i koledzy w wersji „na dorosło”. Siedmiu starych byków w wielu rolach. Plus obiecujący Wojciech Solarz jako Nemeczek. Intrygujące.

www.narodowy.pl

Książka:

Psychodramy Rylskiego

W księgarniach

Jedno dawne i trzy nowe opowiadania. Wśród bohaterów: ekscentryczny ksiądz playboy, gąska z prowincji, narkoman, pisarz emigrant, podstarzały wczasowicz i tajemnicza dziewczynka z hotelu Excelsior. Nie fabuła okazuje się najważniejsza, lecz zaskakujące, relacje międzyludzkie.

Eustachy Rylski „Wyspa”. Świat Książki.

www.SwiatKsiazki.pl

Film:

Jesienna sonata

Od 1.06 w kinach

Po latach zaniedbywania dzieci światowej sławy pianistka Charlotte odwiedza córkę Evę. Odkrywa, że razem z Evą mieszka jej druga córka, Helena. Eva zabrała umysłowo upośledzoną Helenę ze szpitala, w którym umieściła ją matka. Napięcie między Charlotte i Evą narasta.

Reż.: Ingmar Bergman, wyst.: Ingrid Bergman, Liv Ullmann.

www.gutekfilm.pl

Teatr:

Festiwal Malta

23.06 — 01.07, Poznań

Poznań górą! Największy festiwal teatralny w Polsce. Program przyprawia o zawrót głowy. Koncerty, wystawy, spektakle, pokazy multimedialne, projekcje filmowe, warsztaty dla publiczności. Wszystko ciekawe, można wybierać w ciemno. A przede wszystkim „Living theatre”.

www.malta-festival.pl

Teatr:

Idzie młodość!

24-30.06, Warszawa

Międzynarodowy Festiwal Szkół Teatralnych to radość dla oka. Oglądać młode aktorki i aktorów. I to z całego świata. Będą stali bywalcy, ale i debiutanci — studenci z Uniwersytetu Maxa Reinhardta z Wiednia i Tisch School of the Arts z New York City University.

www.at.edu.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu