Zarezerwuj czas w październiku: Spadną na nas deszcze... gwiazd!

PB
opublikowano: 25-09-2009, 00:00

Zarezerwuj czas w październiku:

Spadną na nas deszcze... gwiazd!

Koncert

Billy Harper

30.10, Studio S-1 Polskiego Radia Szczecin

Od połowy lat 70. Billy Harper prowadzi własne zespoły, komponuje i aranżuje, ciesząc się uznaniem krytyki i fanów korzennie amerykańskiego jazzu. Kilkanaście lat temu znalazł w Polsce bratnią duszę, a jest nią wybitny trębacz Piotr Wojtasik. Od tego czasu występuje w naszym kraju często i chętnie.

www.jazz.szczecin.pl

Książka

Pan i niewolnik

W księgarniach od 7 października

Stambuł, XVII wiek. Orhan Pamuk snuje baśniową opowieść o przygodach bystrego Wenecjanina kupionego

na targu niewolników przez stambulskiego uczonego. Wiedzę obu wykorzystuje sułtan podczas wojny z Lechistanem. Otrzymują zlecenie zbudowania fantastycznej machiny wojennej... Medytacja nad Wschodem i Zachodem, poważna i w wytwornej formie, jak napisał o powieści tureckiego noblisty jeden z krytyków. Orhan Pamuk, "Biały zamek", Wydawnictwo Literackie www.wydawnictwoliterackie.pl

Wystawa

III Festiwal Łódź Design 2009

15-31.10, Łódź Art Center

W tym roku festiwalowy program jest bardzo bogaty. Obejrzymy trzy wystawy kuratorskie, przegląd polskich i zagranicznych szkół designu i efekty konkursu "Make Me!". Towarzyszyć im będą spotkania z artystami, w tym z Danielem Libeskindem, światowej sławy architektem, jednym z twórców ruchu architektury dekonstrukcji.

www.lodzartcenter.com

Teatr

Lipiec

Premiera 9.10, Teatr Na Woli w Warszawie

Iwan Wyrypajew, rosyjski pisarz i reżyser. Karolina Gruszka, polska aktorka. Niedawno odbyła się premiera ich wspólnego filmu "Tlen". Powodzenie. Teraz przygotowują przedstawienie w warszawskim Teatrze Na Woli wg najnowszego tek-stu Wyrypajewa pt. "Lipiec". Jeden z najciekawszych autorów, świetna, przyciągająca uwagę aktorka. Będzie sukces? Do sprawdzenia. A na Gruszkę można patrzeć godzinami, więc nawet gdyby była klapa…

www.wolnawola.home.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PB

Polecane