Zarząd Elzabu negatywnie o wezwaniu Novitusa

DI, ESPI
opublikowano: 28-10-2010, 19:38

Jako "niższą, od godziwej" oceniły władze spółki Elzab cenę zaproponowaną przez Novitus w wezwaniu do sprzedaży udziałów w  Elzabie - poinformował w czwartek Elzab.

Zarząd producenta kas fiskalnych zaznaczył jednak, że nie jest to rekomendacja dla innych niż Novitus (posiada już 19,62 proc. akcji Elzabu) akcjonariuszy spółki.

Zarząd uzasadnia swoje stanowisko tym, że zaproponowana cena 3,40 zł za walor "...nie uwzględnia efektów finansowych znacznego wzrostu sprzedaży spółki w 2011 roku w związku z objęciem nowych grup podatników obowiązkiem stosowania kas fiskalnych oraz realizowanego przez spółkę programu rozwoju prowadzącego do dalszego zwiększenie sprzedaży w kolejnych latach, co w połączeniu ze spodziewanymi efektami działań mających na celu zwiększenie rentowności może, według planów zarządu, doprowadzić do istotnego wzrostu wartości spółki".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, ESPI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rekomendacje / Zarząd Elzabu negatywnie o wezwaniu Novitusa