Zarząd Enei ustalił cenę akcji nowej emisji na 8,50 zł

PAP
opublikowano: 14-04-2022, 21:26
aktualizacja: 14-04-2022, 21:39

Zarząd Enei ustalił cenę emisyjną akcji serii D na 8,50 zł za sztukę, a do inwestorów trafi ponad 88 mln akcji - podała w czwartek Enea. W ubiegłym tygodniu Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy podjęło uchwałę o podwyższeniu kapitału spółki w drodze emisji nowej serii akcji.

"Zarząd spółki informuje, że po zakończeniu procesu budowania księgi popytu na akcje serii D emitowane na podstawie uchwały emisyjnej, zarząd spółki ustalił cenę emisyjną akcji serii D na 8,50 zł za jedną akcję serii D. Zarząd spółki postanowił również o zaoferowaniu wybranym przez siebie inwestorom, na zasadach wskazanych w uchwale emisyjnej oraz na zasadach subskrypcji ustalonych na jej podstawie, łącznie 88 288 515 akcji serii D" - poinformowano w czwartkowym komunikacie Enei.

Dodano, że nie później niż do 27 kwietnia nastąpi zawarcie umów objęcia akcji z wybranymi przez zarząd inwestorami.

W ubiegły piątek Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Grupy Enea podjęło uchwałę o podwyższeniu kapitału spółki w drodze emisji nowej serii akcji z wyłączeniem prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy.

Uchwała zakłada emisję nie więcej niż 88.288.515 nowych akcji. Zarząd Enei poinformował wcześniej, że spółka podpisała ze Skarbem Państwa reprezentowanym przez Prezesa Rady Ministrów umowę inwestycyjną w związku z planowaną emisją.

Na podstawie umowy, Skarb Państwa wyraził wolę objęcia nie więcej niż 88.288.515 akcji nowej emisji za nie więcej niż 899.659.967,85 zł pochodzące z Funduszu Reprywatyzacji.

W umowie spółka zobowiązała się wobec Skarbu Państwa, że przeznaczy nowe środki w całości na realizację przez nią oraz jej spółkę zależną Enea Operator rozbudowy i modernizacji sieci wysokiego i średniego napięcia, liczników zdalnego odczytu, a także przyłączeń do sieci.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane