Zarząd FON zdumiony odmową zatrwierdzenia prospektu przez KNF

29-10-2007, 08:59

Zarząd FON informuje, że "z najwyższym zdumieniem" przyjął komunikat  Komisji Nadzoru Finansowego z 26 października o odmowie zatwierdzenia prospektu emisyjnego spółki w związku z  ofertą publiczną akcji serii F i G.

KNF odmawiając zatwierdzenia prospektu stwierdziła, że projekt prospektu nie zawierał wszystkich informacji przewidzianych i wymaganych przepisami prawa oraz zawierał nieprawdziwe informacje dotyczące umowy z jednym z kontrahentów, których realizacja miała być jednym z priorytetów rozwoju firmy.

- Zarząd FON Spółka Akcyjna informuję, że w dniu 29 października 2007 roku w Komisji Nadzoru Finansowego miała zostać złożona trzecia wersja projektu prospektu emisyjnego wraz z odpowiedziami do uwag Komisji Nadzoru Finansowego. Ponadto dnia 25 października (dzień przed odrzuceniem prospektu emisyjnego przez Komisję) zostały wysłane dane dotyczące umowy z jednym z kontrahentów. Wielce prawdopodobne jest to, iż dane te nie dotarły do KNF do momentu odmowy zatwierdzenia prospektu emisyjnego. Według Zarządu decyzja podjęta 26 października 2007r. przez KNF mogłaby być odmienna od powziętej, gdyby KNF otrzymał wysłane wyjaśnienia - głosi komunikat FON.

Zarząd spółki utrzymuje, że odmawiając zatwierdzenia prospektu emisyjnego przed złożeniem wraz z poprawkami jego nowej wersji KNF nie dała FON możliwości ustosunkowania się do własnych uwag, które zostały skierowane przez KNF do złożonej wersji projektu prospektu emisyjnego.

Zarząd FON podkreśla, że wszystkie dane, które zostały przekazane wraz z projektem prospektu celem jego zatwierdzenia, były rzetelne oraz odzwierciedlające aktualną sytuację spółki.

FON wystąpi do KNF z prośbą o uzasadnienie odmowy zatwierdzenia prospektu emisyjnego, celem ustosunkowania się do niego oraz podjęciem stosownych przewidzianych prawem działań.
MD
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Zarząd FON zdumiony odmową zatrwierdzenia prospektu przez KNF