Zarząd Getin Holding za podwyższeniem kapitału przez emisję akcji

(Marek Druś)
opublikowano: 03-03-2006, 17:33

Zarząd Getin Holding będzie rekomendował akcjonariuszom na najbliższym WZA, planowanym na pierwsze półrocze 2006 roku, podwyższenie kapitału przez emisję nowych akcji z prawem poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy.

Zarząd Getin Holding będzie rekomendował akcjonariuszom na najbliższym WZA, planowanym na pierwsze półrocze 2006 roku, podwyższenie kapitału przez emisję nowych akcji z prawem poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy.

W wydanym w piątek wieczorem komunikacie, zarząd Getin Holding tłumaczy, że propozycja podwyższenia kapitału wynika z analizy planów rozwojowych spółek wchodzących w skład grupy kapitałowej, w szczególności Getin Banku.

- Również mając na względzie realizowanie strategii inwestycyjnej w zakresie budowania holdingu finansowego Zarząd wnioskować będzie na najbliższym Walnym Zgromadzeniu, by akcjonariusze wyrazili zgodę na podwyższenie kapitału Spółki, poprzez emisję akcji wydawanych w zamian za wkład niepieniężny w postaci akcji Towarzystwa Ubezpieczeń Europa S.A. z siedzibą we Wrocławiu [...]. Przedmiotem aportu miałyby być akcje TU Europa posiadane przez Pana Leszka Czarneckiego i LC Corp. BV z siedzibą w Amsterdamie – głosi komunikat.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane