Zarząd Grupy Kęty oszacował wpływ strat po pożarze na wyniki spółki

(Marek Druś)
opublikowano: 20-01-2006, 16:30

Zarząd Grupy Kęty poinformował o szacowanym wpływie pożaru w ZML Kęty na wyniki finansowe osiągane przez spółkę w bieżącym roku. W jego ocenie, maksymalny, ujemny wpływ na wynik operacyjny Grupy Kęty wyniesie około 20 mln zł. Zapewnił, że pożar nie spowoduje zwolnień grupowych.

Zarząd Grupy Kęty poinformował o szacowanym wpływie pożaru w ZML Kęty na wyniki finansowe osiągane przez spółkę w bieżącym roku. W jego ocenie, maksymalny, ujemny wpływ na wynik operacyjny Grupy Kęty wyniesie około 20 mln zł. Zapewnił, że pożar nie spowoduje zwolnień grupowych.

Zarząd Grupy Kęty poinformował, że w hali produkcyjnej, w której wybuchł pożar, znajdowało się 5 drukarek do nadruku metodą rotograwiurową, w tym trzy nowoczesne urządzenia 8-10 kolorowe oraz dwie ponad 20-letnie maszyny drukarskie. Urządzenia te w procesie produkcji opakowań giętkich stanowiły istotne ogniwo, które, zdaniem zarządu, może być w obecnej sytuacji zastąpione w znacznej części poprzez zlecenie usługi drukowania na zewnątrz.

- Wstępne straty spowodowane pożarem hali produkcyjnej szacuje się na około 30-50 mln zł. Nieruchomość oraz urządzenia były objęte ubezpieczeniem – informuje zarząd.

Podkreśla on, że pożar nie uszkodził walcowni folii aluminiowej oraz urządzeń do produkcji cylindrów drukarskich i nie miał wpływu na działalność dwóch pozostałych segmentów.

W celu zapewnienie ciągłości dostaw dla klientów Grupa Kęty zamierza wykorzystać zapasy magazynowe, które spółka utrzymywała dla niektórych klientów na wypadek nieprzewidywalnych zdarzeń, część produkcji wykonać w technologii fleksograficznej, przenieść operację nadruku do innych drukarni, przenieść ciężar produkcji do zakładu opakowań w Tychach oraz natychmiast podjąć działania inwestycyjne.

- Po wstępnej analizie sytuacji Zarząd jest przekonany, że w 2006 roku odbuduje większość utraconych mocy produkcyjnych. Szacuje też, że maksymalny, ujemny wpływ na wynik operacyjny Grupy Kęty wyniesie około 20 mln zł. Zarząd w związku zaistniałą sytuacją nie przewiduje zwolnień grupowych – głosi komunikat.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane