Zarząd Jelfy: 90 zł za akcję odpowiada wartości spółki

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 16-02-2006, 16:35

Cena 90 zł za akcję Przedsiębiorstwa Farmaceutycznego Jelfa SA zaproponowana przez Logis Partners, fundusz zarządzany przez Enterprise Investors (EI), jest korzystna dla akcjonariuszy i odpowiada wartości spółki - poinformował zarząd Jelfy w czwartkowym komunikacie.

Cena 90 zł za akcję Przedsiębiorstwa Farmaceutycznego Jelfa SA zaproponowana przez Logis Partners, fundusz zarządzany przez Enterprise Investors (EI), jest korzystna dla akcjonariuszy i odpowiada wartości spółki - poinformował zarząd Jelfy w czwartkowym komunikacie.

"Zaproponowana przez Logis Partners cena w wysokości 90,00 zł za jedną akcję jest wyższa od średniej ceny z ostatnich sześciu miesięcy notowań akcji PF Jelfy SA na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie o 15,35 zł i jest jednocześnie najwyższą proponowaną ceną nabycia akcji w ostatnich 54 tygodniach" - napisano w komunikacie.

Ofertę na zakup 47,83 proc. akcji Jelfy oferowanych wspólnie przez konsorcjum: Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP), Skarbu Państwa i PZU złożyły dwie firmy: litewski Sanitas i EI.

Wiceminister skarbu Maciej Heydel informował we wtorek, że rozmowy resortu z potencjalnymi nabywcami akcji są już w ostatniej fazie.

Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, litewski Sanitas miał 9 lutego podpisać z konsorcjum umowę kupna 47,83 proc. akcji Jelfy po 87,1 zł za akcję. Do podpisania umowy jednak nie doszło. Na kilka dni przed podpisaniem tej umowy inny chętny - fundusz zarządzany przez EI, Logis Partners Sp. z o.o. - ogłosił wezwanie na kupno 4 mln 488 tys. akcji Jelfy, dających 66 proc. głosów na WZA, po 90 zł za akcję, czyli wyższej cenie niż oferowana przez Sanitas. Zapisy trwają od 15 do 28 lutego.

Jak wynika z czwartkowego komunikatu zarządu Jelfy, Logis Partners planuje inwestycje w spółce na 3 do 7 lat. W tym okresie chce utrzymać dotychczasowy przedmiot działalności i zwiększyć udział Jelfy w sprzedaży produktów na rynku krajowym i zagranicznych. Chce też zdobyć nowe rynki zbytu.

Związki Zawodowe działające w Jelfie zawarły na początku tego tygodnia porozumienie dotyczące zabezpieczenia interesów załogi. Reguluje ono zasady współpracy w zakresie spraw pracowniczych i socjalnych po ewentualnym nabyciu przez Logis Partners większościowego pakietu akcji Jelfy. Spółka podała, że warunki są porównywalne do zawartego wcześniej porozumienia z firmą Sanitas.

Sanitas jest najstarszym i największym na Litwie producentem farmaceutyków. Największym udziałowcem spółki jest litewski holding Invalda, posiadający 50 proc. akcji Sanitas. Obie spółki są notowane na Wileńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (VSE).

Obecnie portfel Jelfy liczy ponad 120 preparatów. Firma ma ponad 100 przedstawicieli medycznych i farmaceutycznych. Największy, 26,1 proc. pakiet akcji Jelfy ma ARP. Skarb Państwa ma 3,92 proc., a grupa PZU 16,7 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane