Zarząd KGHM nie podjął decyzji ws. zakupu akcji Polkomtela

Polska Agencja Prasowa SA
24-02-2006, 16:56

Zarząd KGHM Polska Miedź SA nie podjął w piątek decyzji w sprawie zakupu akcji operatora komórkowego Polkomtel od duńskiej spółki TDC - dowiedziała się w piątek PAP od dwóch źródeł zbliżonych do KGHM.

Zarząd KGHM Polska Miedź SA nie podjął w piątek decyzji w sprawie zakupu akcji operatora komórkowego Polkomtel od duńskiej spółki TDC - dowiedziała się w piątek PAP od dwóch źródeł zbliżonych do KGHM.

    Trwa posiedzenie rady nadzorczej spółki, które ma m.in. dokonać zmian w zarządzie.

    W poniedziałek p.o. prezesa KGHM Krzysztof Skóra poinformował, że w piątek rada nadzorcza pozna decyzję zarządu w sprawie zakupu akcji Polkomtela.

    "Zarząd KGHM nie podjął żadnej decyzji w sprawie zakupu akcji Polkomtela" - powiedziało PAP źródło. Tym samym - według niego - podjęcie decyzji zostało przesunięte na marzec.

    Źródło dodało, iż oczekiwania, że decyzja zostanie podjęta, "były nadmierne". "Spółka jest w trakcie analiz i ma jeszcze czas" - oceniło źródło. 

    Na początku lutego duński akcjonariusz TDC poinformował, że zaoferował pozostałym akcjonariuszom Polkomtela zakup należących do niego 19,6 proc. akcji. TDC chce sprzedać akcje Polkomtela po 214,04 euro za sztukę.

    Obok TDC, po 19,61 proc. akcji Polkomtela mają KGHM, PKN Orlen i Vodafone. Natomiast PSE ma 17,56 proc., a Węglokoks - 4 proc.

    W ubiegłym tygodniu wiceminister skarbu Piotr Rozwadowski mówił w Sejmie, że resort skarbu uważa, iż polscy akcjonariusze Polkomtela powinny odkupić akcje komórkowego operatora od TDC.

    TDC sprzedaje akcje Polkomtela po tym, jak został przejęty przez Nordic Telephone Company (NTC), firmę kontrolowaną przez grupę funduszy inwestycyjnych. Przedstawiciele NTC informowali wcześniej, że nie wykluczają sprzedaży posiadanego przez TDC pakietu akcji operatora sieci Plus.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Zarząd KGHM nie podjął decyzji ws. zakupu akcji Polkomtela